داستان رسپینا

 

شرکت داده پردازی رسپینا با هدف اعتلای صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات درکشور درسال ۱۳۸۱ تاسیس گردید. موسسین شرکت که از نخبگان رشته های سخت افزاری و نرم افزاری از دانشگاه های معتبر بوده و دارای سابقه فعالیت های پژوهشی و کاربردی در رشته های مختلف IT می باشند، با هدف گسترش این صنعت در زمینه ارائه خدمات اینترنت و شبکه های کامپیوتری اقدام به تاسیس شرکت رسپینا نموده اند. با توجه به رشد روزافزون صنعت IT در جهان، و فاصله نسبتاً زیاد کشور ما با کشورهای پیشرو در این زمینه علی رغم وجود متخصصین تراز اول و مطرح در سطح جهانی، این فاصله غیرقابل قبول بوده و وظیفه ملی افراد توانا که می توانند قدمی در این راه بردارند سنگین تر می گردد. لذا شرکت رسپینا با هدف ایجاد اشتغال، توسعه و ارتقای صنعت IT در زمینه های مختلف قدم در این راه گذاشته و تلاش مستمر درجهت نائل شدن به اهداف فوق می نماید.

اعضای تیم فنی شرکت داده پردازی رسپینا همواره اطلاعات خود را با اتکا به بروزترین تکنولوژی کشورهای پیشرفته در صنعت IT پیش برده و دارای مدارک معتبر متعددی در زمینه های مختلفی نظیر شبکه ، نرم افزار، امنیت سیستمها و سایر زمینه ها می باشند. هسته اصلی مدیریت این شرکت شامل اعضای اصلی تیم روبوکاپ دانشگاه تهران هستند. این تیم در تمام مسابقات داخلی همواره بهترین نتایج را کسب نموده و از جمله موفقیتهای آنها در عرصه مسابقات جهانی عبارتند از:

  • کسب دیپلم افتخار در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۱ در کشور آمریکا
  • کسب دیپلم افتخار و مقام نهم در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۲ در کشور ژاپن
  • کسب دیپلم افتخار و مقام چهارم در مسابقات جهانی روبوکاپ سال ۲۰۰۲ در کشور آلمان

اعضای این تیم با بهره گیری از تجربیات علمی خود بر آن شدند تا گامی عظیم در راستای ارتقای صنعت IT در کشور بردارند.

رسپینا هم اکنون با داشتن بیش از ۳۰۰ نیروی متخصص در رشته‌های فناوری اطلاعات و ارتباطات با امکان خدمت‌دهی در سراسر کشور به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

رسپینا در گذر زمان

مجوز های فعالیت

  • سال ۱۳۸۲: مجوز ISP به شماره ۳۶۷۳۶/۶/۵/۱۰۳
  • سال ۱۳۸۷: مجوز ISDP به شماره ۱۰۵-۱۶-۱۲ در استان تهران
  • سال ۱۳۹۲: مجوز ISDP به شماره ۱۱۱-۴۰-۱۲ در استان البرز
  • سال ۱۳۹۲: مجوز ISDP به شماره ١١٦-٢٥-۱۲ در استان فارس
  • سال ۱۳۹۴ : مجوز FCP به شماره ۱۸-۹۴-۱۰۰ به صورت کشوری
 

مجوز FCP

این پروانه امکان ارائه هرگونه خدمات ارتباطی و انتقال داده بر بستر شبكه از قبيل خدمات دسترسی به اينترنت پرسرعت، دسترسی به شبكه ملی اطلاعات و خدمات مبتنی بر آن؛ توزيع و فروش پهنای باند اينترنت و انتقال و شبكه های اختصاصی، ارائه خدمات صوتی، تصويری، متنی و داده ای و انواع خدمات محتوايی و ارزش افزوده در چارچوب قوانين و مقررات جاری كشور می باشد. شایان ذکر است، این پروانه بصورت محدوده فعالیت کشوری تصویب، و جایگزین پروانه های قبلی گردید.

 

با عنایت به گسترش محدوده فعالیت کشوری به واسطه دریافت پروانه FCP، شرکت داده پردازی رسپینا قادر به پوشش دهی کل کشور به ارائه سرویس های خود خواهد بود، و در حال حاضر شعب خود را در استان های البرز، فارس، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و اصفهان گسترش داده است.

رسپینا دارای بیش از ۷۰ پاپ سایت در سطح استان‌های تهران، فارس، البرز، آذربایجان شرقی، خراسان رضوی و اصفهان است.