پیشینه سازمان و صنعت مربوط به آن

کانون بازاریابی و تبلیغات مات از سال ۱۳۸۳ که فعالیت خود را آغاز کرد تنها به ارائه برخی از خدمات این حوزه می پرداخت. اما به تدریج و با تکمیل مجموعه خدمات خود در یک بازه زمانی چهار ساله از سال ۱۳۸۷ به یک آژانس جامع گرا تبدیل شد. از این تاریخ، مات هر سال با تکمیل توانایی های خود، ارتقای کیفیت خدمات و افزایش تعداد مشتریان در مسیر رشد مستمر گام برداشته است. تعداد کارکنان مات پیوسته افزایش یافته و به ۱۲۲ نفر در سال ۱۳۹۴ رسیده است. این افراد در دپارتمان های تخصصی مختلف مشغول به کار می باشند. پس از یک دهه خلق ارزش مستمر برای ذینفعان، مات با کسب جایگاه برتر در زمینه بازاریابی و تبلیغات، همکاری های موفقیت آمیزی را با برند های معتبر رقم زده است.

نقش خدمات رسپینا در رسیدن به اهداف سازمان

کانون های تبلیغاتی قاعدتاً باید توانایی مدیریت تمام جنبه های یک کمپین تبلیغاتی را داشته باشند چرا که جزء کسب و کار هایی هستند که همزمان خدمات زیادی به مشتریانی در صنایع متفاوت ارائه می دهند. ساختار آژانس های تبلیغاتی معمولاً از دپارتمان های مختلفی (بسته به اندازه سازمان) تشکیل شده مثل دپارتمان تحقیق و مطالعه، خلق ایده های نو، تولید محتوا، خرید رسانه و … .

چه در زمینه آگاهی هرجه بیشتر از بازار هدفی که محصول یا خدمات مشتریان باید در آن تبلیغ شود، چه خلق ایده های بدیع در موضوع و محتوای متنی و تصویری تبلیغات و اجرای کمپین های تبلیغاتی آنلاین، و چه تامین رسانه های گوناگون به جهت افزایش سطح دستیابی به تبلیغات و کاهش هزینه ها، تمام این فعالیت های حیاتی برای سازمانی مانند کانون تبلیغاتی مات نیازمند ارتباط اینترنتی امن، پر سرعت و با کیفیت است.

” اساس و پایه ی فعالیت های سازمان ما داشتن اینترنتی مناسب است، کلیه افراد سازمان همواره در حال انتقال داده و اطلاعات بوده و به شدت درگیر فرآیند های جستجو در اینترنت هستند. نیاز اینترنت در مجموعه ما تنها برای امور مکاتباتی و ارسال و دریافت ایمیل نیست.  بررسی اخبار روزنامه ها، سایت های خبری و تفسیری، ویدئو ها و تصاویر همگی از فعالیت هایی هستند که کارکنان مجموعه هر لحظه برای به روز کردن اطلاعات خود به آن مشغولند. تعداد کاربران بسیار بالا بوده و بنابراین حجم اینترنتی که استفاده می کنیم بسیار زیاد است. و این یعنی نیاز مبرم به دسترسی به اینترنتی که از کیفیت و سرعت بالایی برخوردار بوده و به هیچ وجه با قطعی یا اختلال همراه نیست. “

چرا شرکت داده پردازی رسپینا؟

بحث برای انتخاب رسپینا اصلاً دشوار نبود. ضمن آگاهی قبلی از کیفیت خدمات رسپینا از طریق همکاران سازمانی، می توان گفت که این شرکت تمام شرایط برای انتخاب توسط کانون تبلیغاتی مات، حتی فراتر از آن را داشت.

” مات به دنبال ارتباط اینترنتی با کیفیت، امن و پرسرعت بود، و تجربه ما با خدمات رسپینا در دوره آزمایشی ثابت کرد که بدلیل بهره مندی از زیرساخت ارتباطی قابل اعتماد و انعطاف پذیر، پهنای باند اختصاصی اینترنتی ارائه می دهد که به ما در بهبود عملکرد کلی سازمان کمک می کند. “

نتایج حاصل شده

کارکنان سازمان نه تنها دیگر هیچگاه شکایتی از اختلال در ارتباط اینترنتی ندارند، بلکه رضایت آنها از کیفیت بالای خدمات باعث شده است که فرآیند های کاریشان را با بهره وری بالاتری به انجام رسانده، و بطور موثرتری نیاز مخاطبان خود را رفع کنند، چرا که توانسته اند زمان لازم برای تحقیق و ارائه ایده های خلاقانه شان را کاهش دهند. و این توانمند سازی مات را در رشد و توسعه مداوم در آینده یاری می رساند.