پیشینه سازمان و صنعت مربوط به آن

سرزمين ايران با توجه به موقعيت جغرافيايی و زمين‌شناسی از جمله ده كشور سانحه‌ خيز جهان به شمار می‌آيد و همواره بر اثر بروز سوانحی چون سيل، زلزله، خشكسالی و غيره، خسارات جانی و مالی قابل توجهی به كشور وارد آمده است. از همين رو سال‌هاست كه راه‌ های كاهش اثرات سوانح طبيعی در کشور مورد توجه قرار گرفته است و تلاش می‌شود تا همگام با تجربه‌ های جهانی در اين حوزه، شاخص ايمنی و آمادگی در برابر سوانح طبيعی ارتقاء يابد در اين ميان، برنامه‌ريزی برای پيشگيری و افزايش آمادگی در برابر سوانح در شهر تهران به عنوان مركز فعاليت‌های سياسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی كشور از اهميت زيادی برخوردار است. از این رو با توجه ویژه به شهر تهران سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با اهداف زیر تشکیل شده است:

– افزايش سطح ايمنی و كاهش خطر پذيری شهر تهران ، با انجام هماهنگی‌ها ، بررسی‌ها ، مطالعات ، پژوهش‌ها ، آموزش‌ها و اقدامات اجرايی ذيربط قبل از وقوع به منظور پيشگيری و آمادگی مقابله با بحران .

-انجام اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت افزايش كارايی سيستم مديريت بحران شهر تهران و دستگاه‌های اجرايی ذيربط ، هنگام وقوع بحران به منظور امدادرسانی و كاهش خسارات و تلفات جانی و مالی .

– انجام اقدامات و هماهنگی‌های لازم جهت افزايش كارايی سيستم مديريت بحران شهر تهران و دستگاه‌های اجرايی ذيربط ، بعد از وقوع بحران به منظور جلوگيری از خسارات و تلفات جانی و ماليی .

– نظارت و مديريت بر بازسازی بعد از بحران در چارچوب مقررات كشوری و كمك‌های دولتی و مردمی.

نقش خدمات رسپینا در رسیدن به اهداف سازمان

با توجه به ماموریت تعریف شده برای سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران، نیاز به اینترنت از ضروریات  این سازمان محسوب می گردد که در جهت بروز رسانی سرورها، آنتی ویروس و سیستمهای مدیریت بحران و همچنین کارهای روتین نظیر مطالعه و تحقیق مورد استفاده قرار می گیرد .  بعلاوه، جهت تبادل اطلاعات و انتقال داده های شتابنگاری، همچنین دسترسی به سایتهای جهانی مدیریت بحران و بروز نگهداری پورتال بحران نیوز،IP  ها ی استاتیک توسط این سازمان بکار گرفته می شود.

این نکته قابل ذکر است که دسترسی سریع و به موقع به اطلاعات از بازوهای مهم در مدیریت بحران می باشد. به همین جهت بهره مندی از یک شبکه ی اینترنت پر سرعت و بدون وقفه در رسیدن به هدف اصلی این سازمان که  دسترسی به موقع به اطلاعات ضروری در زمانهای خاص و بحرانی می باشد، کمک بزرگی در این زمینه می تواند بکند.

چرا شرکت داده پردازی رسپینا؟

پشتیبانی موثر و پاسخگویی به موقع، از مهمترین دلایل انتخاب شرکت داده پردازی رسپینا به عنوان ارائه دهنده ی پهنای باند اختصاصی اینترنت توسط سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران می باشد. “یکی دیگر از دلایل این انتخاب برخورد مناسب پرسنل رسپینا و اطلاع دادن به این سازمان در زمانهایی است که تست یا هر اقدام دیگری صورت گرفته که موجب قطعی موقتی اینترنت گردیده و نیز اینکه اکثر مواقع این امور را در شب انجام داده اند که تداخلی با اقدامات روزانه ی این مرکز نداشته است”.

این سازمان همچنان بر این عقیده است که سرعت ارسال و دریافت پهنای باند درخواستی مطابق با تعهدات مندرج در قرارداد می باشد و مشکلاتی نظیر قطعی اینترنت یا خرابی رادیو نیز به ندرت پیش آمده، و در صورت به وجود آمدن نیز سریعاً رسیدگی  و ترفیع گردیده است.

نتایج حاصل شده

علاوه بر تمامی اقدامات تحقیقاتی و پژوهشی در زمینه ی مدیریت بحران و پیشگیری از زلزله، یکی از وظایف سازمان پيشگيری و مديريت بحران این است که از طریق وب سايت خود، به معرفی پروژه ها، برنامه­ ها، عملكرد، آموزش های همگانی و تخصصی، گزارشات و مصاحبات، اخبار سازمان، گمانه های ژئوتکنیکی، برنامه های مانور ها و سایر اطلاعات مفید و حیاتی  بپردازد .انجام تمامی این اقدامات نیازمند یک سرویس اینترنتی پرسرعت، ایمن و بدون وقفه است.  از این رو با توجه به ماموریت این سازمان، رسپینا مناسب ترین انتخاب بوده تا با کمترین ریسک دسترسی به اینترنت پر سرعت داشته باشند و در صورت لزوم، واحد پشتیبانی در هر زمانی بتواند به مشکل رسیدگی کند.

دانلود مطالعه موردی