شبکه اینترانت

امروزه کاربرد اینترنت بر هیچکس پوشیده نیست. همانطور که می دانیم برای سازمان ها اینترنت به عنوان یک سیستم ارتباطی به جهت اتصال آنها با جهان بیرون و اطلاعات و داده های جهانی به حساب می آید. هرچند کاربرد تجاری مهم دیگری که اینترنت دارد اینترانت است: یک شبکه طراحی شده برای توزیع منابع اطلاعاتی به هر فردی درون سازمان با کمک تکنولوژی های اینترنت.

اینترانت یک شبکه ی خصوصی است که تنها از طریق کاربران مجاز می تواند قابل دسترسی باشد. پیشوند ” intra” به معنای “داخلی” است و این بدین معنی است که اینترانت برای ارتباطات داخلی طراحی شده است. در واقع اینترانت یک نسخه ی کوچک از اینترنت با قابلیت های مشابه اما تنها در داخل شرکت یا سازمان می باشد. پیشوند “inter” ( در اینترنت) به معنای “بین” یا “در میان” می باشد.

اینترانت هم مانند اینترنت، از تکنولوژی های شبکه ای از جمله پروتکل کنترل انتقال/ پروتکل اینترنت (TCP/IP) استفاده می کند. برخی از اینترانت ها به یک شبکه ی محلی خاص محدود هستند (LAN)، در حالی که بقیه می توانند از راه دور از طریق اینترنت قابل دسترسی باشند. اینترانت های محلی، بطور کلی تا زمانی بیشترین امنیت را دارند که تنها از درون شبکه قابل دسترسی باشند. برای دسترسی به اینترانت از طریق شبکه ی گسترده WAN معمولا به وارد کردن نام کاربری و رمز عبور نیاز است.

اینترانت در حقیقت یک سیستم ارتباطی ساده و مقرون به صرفه ی درون سازمانی است که از طریق آن شرکت ها می توانند بطور مستمر و ارزانتر بخصوص زمانی که در موقعیت های جغرافیایی متفاوت هستند، با هم ارتباط برقرار کنند. شبکه ی اینترانت بهره وری مدیران را می تواند بهبود بخشد، چراکه به آنها کمک می کند بجای آنکه به جستجو و دریافت اطلاعات بپردازند، زمان بیشتری را به تحلیل اطلاعات اختصاص دهند.

معماری اینترانت می تواند شامل ۴ عنصر اصلی شامل سرویس اطلاعات مشترک، وب سرور، لینک های ارتباطی و کاربران اینترنت باشد. فاکتورهایی مانند کاهش هزینه، پویایی بازار، تغییر محیط کار، پشتیبانی مشتریان از عوامل مهم برای محبوبیت این شبکه خصوصی می باشند.

در داخل شرکت، سرور اینترانت ممکن است سریعتر از یک وب سایت معمولی پاسخگو باشد زیرا اینترنت عمومی کاملا تحت تاثیر افزایش ناگهانی ترافیک، ضعف سرور و مشکلات دیگری که ممکن است باعث کند شدن شبکه شود، قرار می گیرد. همچنین اینترنت توسط شبکه های خودمختار و مستقل (autonomous networks) مدیریت می شود در حالی که مدیریت اینترانت عموماً بر عهده ی مدیر ارشد فناوری اطلاعات (CIO) می باشد. بطور کلی اینترانت امکاناتی را برای جلسه های الکترونیکی و سیستم های پشتیبان تصمیم گیری گروهی (علاوه بر امکان ارسال ایمیل در بین اعضای هر گروه کاری) فراهم می کند.

از نظر شما اینترانت چه مزایایی برای شرکت ها و سازمان ها به همراه دارد؟ آیا تجربه شخصی از تاثیر اینترانت در بهبود فرآیندهای کاری سازمان تان دارید؟