InstagramFounder-Blog-Post

کوین سیستروم، از موسسین اینستاگرام، که از محبوب ترین کانال های شبکه اجتماعی که اساساً مخاطبین جوان دارد و ابزاری جهت به اشتراک گذاری تصاویر می باشد است. سیستروم موفق به تولید محصولی شده است که در نهایت توسط فیسبوک خریداری شده، و مقادیر زیادی پول نقد و سهام به او رسانیده و او را تبدیل به یک میلیاردر کرده است.

او نکاتی برای کارآفرینان دارد که در اینجا به شرح آنها می پردازیم:

  1. شرکت خود را با عجله گسترش ندهید.

kevin-systrom-success_1

وقتی اینستاگرام توسط فیسبوک خریداری شد، تنها ۱۳ کارمند داشت. بنابر این بهتر است کارمندان متخصص کمتری داشته باشید تا زمانیکه شرکت آماده برای ایجاد تحول و انتقال به مرحله ی دیگری از رشد خود است.

  1. پلتفرمی ایجاد کنید که ماهیت آن کمک به کاربر باشد.

build-a-platform-that-helps_2

درآمد شما وقتی مستمر و ادامه دار خواهد بود که محصول یا پلتفرمی طراحی کرده باشید که در واقع به نحوی کاربر کمک می کند. این عاملی است که باعث می شود بطور قطع کاربران ثبت نام کرده و بطور ادامه دار از محصول استفاده کنند. تمرکز بر روی ایجاد محصولی مفید و سپس بدست آوردن کاربران، اساسی ترین کار است. به این شیوه درآمد سرازیر شده و ادامه خواهد یافت، حتی اگر مدل درآمدی نیز داشته باشید.

  1. مهارت های لازم را کسب کنید.

instagram-success-lessons_3

این نکته بسیار حائز اهمیت است که -بخصوص در دنیای رقابتی امروز-  مهارت های لازم برای کارمان را بدست آوریم و بنابر این از میان قابلیت ها و تواناییهایمان، بهترین خود را بکار بگیریم.

  1. برای کارتان هیجان و اشتیاق داشته باشید.

be-passionate_4

اشتیاق و هیجان، نیرویی است که کارآفرینان را به پیش می راند. این مساله بسیار حیاتی است چرا که شکست ها، اشتباهات، عقب گرد ها و گاهاً شرایط ناگواری برای کارآفرینان پیش می آید که به نظر می آید همه چیز اشتباه است. اینجاست که تنها اشتیاق و هیجان واقعی برای کارتان است که می تواند به شما کمک کند و شما را به ادامه مسیر هدایت کند.

  1. رویاها و تفکرات بزرگ در سر داشته باشید.

kevin-systrombig-dream_5

در سال ۲۰۱۱، سیستروم رویای خود را اینگونه بیان کرد:

 «طراحی و ایجاد یک ابزار اجتماعی برای زندگی اجتماعی... می خواهیم روشی را که مردم با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند و مواردی را با یکدیگر به اشتراک می گذارند تغییر دهیم.»

او به کا رخود ادامه داد، ولی همیشه این رویای بزرگ را در سر خود داشت، که در نهایت نیز به واقعیت تبدیل شد: اینستاگرام یکی از ۵ کانال برتر و محبوب شبکه اجتماعی است.

  1. بدانید موفقیت یک شبه اتفاق نمی افتد.

success-is-not-immediate_6

بر خلاف اینکه خیلی ها از موفقیت های شدید،  تغییرات ناگهانی مثبت در اقبال، و شانس های آنی و مانند آن حرف می زنند، باید بگوییم که موفقیت یک پروسه ی طولانی و مدت دار است که مسیر آن تا ریشه هایش می تواند پیگیری شود وهر موفقیتی داستان جذاب خود را دارد.

  1. هدفی را عملی کرده، و به درستی محصول خود را نامگذاری کنید.

fulfill-a-purpose_8گذاشتن نام درست بر روی محصول، و اطمینان از اینکه:  اولاً نام محصول با هدفی که قرار است عملی شود مطابقت دارد، و  دوماً محصول نیز هدفی که برایش تعریف شده است را برآورده می کند، سه مرحله ای است که برای پایدار ماندن در طولانی مدت باید به آن توجه کرد. برای نمونه، اینستاگرام نامی بسیار مناسب برای یک کانال رسانه اجتماعی که براحتی و به سرعت عکس در آن به اشتراک گذاشته می شود. برگزیدن یک نام مناسب و شایسته، مرحله ای مهم است که معمولاً توسط کارآفرینان دست کم گرفته می شود.

۱.۱ میلیارد دلار ارزش خالص امروز مدیر اینستاگرام است، که البته همچنان در حال رشد می باشد، و آن را کاملاً مدیون تصویری است که روزی از این محصول فوق العاده در ذهن ساخت و برای رسیدن به آن به سختی کار کرد. فیسبوک اینستاگرام را خریداری نمود، اما همچنان محصولی از موسسان خود باقی خواهد ماند.

شما فکر می کنید غیر از این هفت نکته، چه نکاتی است که کارآفرینان موفق آن را رعایت می کنند؟ شما شخصاً دلایل موفقیت اینستاگرام را چه می دانید؟