smarthome-BlogPost

ایمنی در ساختمان هوشمند

در بخش دوم خانه های هوشمند، به مساله ایمنی و امنیت در ساختمان ها و خانه های هوشمند می پردازیم، در مبحث ایمنی در ساختمان می توان گفت: با اندازه گیری مداوم میزان گاز در هوا در صورت نشت گاز از آسیب ساکنان و حریق جلوگیری می کند.

سیستم اعلام و اطفاء حریق

سنسورهای دما و دود و اقدامات لازم مثل روشن کردن زنگ های هشدار، تماس با نیروهای امدادی و فعال کردن سیستم اطفاء را انجام می دهد.

بی خطر بودن برق پشت کلیدها

در این سیستم به جای برق ۲۲۰V متناوب پشت کلیدها، فقط یک سیگنال کمتر از ۳۰ ولت مستقیم پشت کلید قرار دارد که بی خطر است.

کنترل پریز ها

می توان برق پشت پریز ها را قطع کرد و که این کار احتمال برق گرفتگی بشدت کاهش داده و همچنین می توان تجهیزاتی که امکان اتصال به سیستم هوشمند ندارند را از راه دور خاموش یا روشن کنید.

راحتی و لوکس بودن ساختمان (استفاده از یک کلید لوکس به جای چندین کلید)

تمام کلیدهای اتاق ها، کلیدهای روشنایی، ترموستات ، کلیدهای کنترل پرده و پنل های صوتی را حذف و همه را در یک کلید هوشمند جمع می کند.

دسترسي و كنترل خانه هوشمند از راه دور

ساختمان هوشمند، امکان اطلاع از وضعيت و كنترل ساختمان را از راه دور فراهم مي کند. شما ميتوانيد با استفاده از SMS ، تلفن گويا (Call Center) و يا از طريق اينترنت از اين امکان بهره مند و کلیه سیستم های متصل به سیستم هوشمند را تحت کنترل خود در آورید.

با فشار یک دکمه از ریموتی که در دست دارید، موسیقی مناسب صرف شام پخش شده و دمای هوا بالا می رود. نور محیط در حالت متوسط قرار می گیرد و سیستم تهویه بعد از چند دقیقه کار خود را آرام می کند. در هنگام تماشای تلویزیون، با انتخاب سناریو مربوطه نور محیط به حالت مینیموم رفته و محیطی دلنشین برای دیدن تلوزیون فراهم می کند.

در هنگام زمان خواب همه ی چراغ ها و سیستم های صوتی و تصویری خاموش و چراغ خواب روشن و سیستم امنیتی ساختمان فعال می شود. دمای محیط نیز کم می شود تا خواب برای شما دلچسب و راحت باشد.

در ساعتی که شما به سیستم اعلام کرده اید، پرده های کنار می رود و چراغ ها به آرامی روشن می شود و موسیقی شما را از خواب بیدار می کند. به هنگام بیرون رفتن از خانه، تمامی چراغها، سیستم تهویه و دیگر وسایل غیر ضروری برقی مثل سیستم صوتی و تصویری به صورت اتوماتیک خاموش شده پنجره ها و پرده ها بسته می شود سیستم امنیتی ساختمان فعال می شود.

سناریو تماشای تلویزیون

تلویزیون روشن و صدای آن به حد دلخواه تغییر وضعیت می دهد. در این حالت پرده های اتاق به طور کامل بسته و درصورتی که پرده از نوع کرکره یا پرده عمودی باشد به طور کامل تاریک می گردند.

در انتها باید یاد آور شد که سناریو های مختلفی برای برگذاری جشن و میهمانی، برای سالمندان و کودکان ورود و خروج ،خواب، بیداری، تماشای فیلم و هر گزینه ی دیگری را می توان به عنوان پیش فرض تنظیم کرد و از مدیریت کنترل این سیستم هوشمند، بهره بری رضایتمندی رو تجربه کرد.

شما چقدر علاقه مندید که محل سکونت خود را بصورت پیش فرض و یا از راه دور کنترل و مدیریت کنید؟