Google-allo-Blog

Google Allo برنامه پیام رسان جدیدی است که باعث ساده و رساتر شدن مکالمات شما با دوستان و آشنایانتان می شود. در محیط کاربری این برنامه دستیار گوگل در خدمت شما قرار گرفته و می توانید اطلاعات جدید و تازه را دریافت و دیگر کار های خودتان را بدون ترک مکالمات انجام دهید. از ویژگی های این مسنجر، سیستم پاسخگوی هوشمند است، هوش مصنوعی به کار رفته در این اپلیکیشن، با توجه به ارسال های شما به دیگر کاربران پاسخ های مشابه و یا معقولی را به شما پیشنهاد وارسال خواهد کرد.

اگر به پاسخ خاصی نیاز دارید، آن را از الو بپرسید؛ این ربات تلاش می کند تا بهترین نتایج ممکن را پیدا و برای شما ارسال کند. در مقابل شما نیز می توانید در صورت نیاز پرسش خود را پیگیری کنید. الو مانند یک موجود زنده عمل می کند؛ با او می توانید در زمینه های مختلفی چون فیلم، سگ های بامزه و حتی فیلم استار وارز گفت و گو کنید. از ربات مذکور می توانید در یک گفت و گوی جداگانه نیز استفاده کنید.

 به عنوان مثال، برای پیدا کردن جایی مناسب برای صرف شام، دستور google@ را نوشته و سپس از او رستوران های نزدیک به خود را درخواست کنید. الو پس از بررسی تمامی جوانب، لیستی از رستوران های نزدیک را برایتان ارسال می کند.

امکان ارسال پیام های بزرگ و کوچک با استفاده از نواری قابل تنظیم موجود است. با توجه به کاربرد استیکر و محبوبیت آنها در میان کاربران، الو برای شما استیکر هایی خاص که از استودیوهای در سراسر جهان طراحی شده را آماده کرده است و برای افزایش امنیت و حفظ حریم خصوصی شما، از یک سیستم چت خصوصی با حالت ناشناس رونمایی کرده است که در صورت استفاده کاربران از آن تمامی مکالمات رمزگزاری شده و در صورت اتمام تاریخ انقضای چت محتوای رد و بدل شده توسط کاربران به صورت کامل حذف خواهد شد. به عقیده کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات نقطه قوت این برنامه هسته اصلی گوگل و هماهنگی کامل ارکان های مختلف این موتور جستجو بوده و با اضافه شدن بات های شرکت گوگل و استفاده از هوش مصنوعی این شرکت امکان مکالمه کاربران به صورت مجازی با این بات ها فراهم خواهد شد.