Video converter

به دلایل زیادی ممکن است به یک نرم افزار تبدیل کننده ویدیو نیاز داشته باشید. شاید برای شما پیش آمده باشد که بخواهید یک کلیپ را روی گوشیتان ببینید اما به دلیل فضای ناکافی در حافظه دستگاه نتوانید و مجبور یاشید فرمت و نوع ویدیو را عوض کنید تا حجم آن نیز کاهش یابد. یا مثلا فرض کنید یک کلیپ ویدیویی روی گوشی ثبت کرده اید و حالا می خواهید این کلیپ را با دیگر دوستانتان روی ورژن دسکتاپ و لپ تاپ به اشتراک بگذارید.

اغلب کاربران فکر می کنند کانورت کردن ویدیو کار سختی شبیه ویرایش ویدیو است و به همین دلیل سراغ آن نمی روند. اما واقعیت این است که این دو شباهتی به هم ندارند و کانورت کردن ویدیو کار ساده ای است که می توانید با نرم افزارهای رایگان انجام دهید. در ادامه این مطلب شما را با چند نرم افزار کانورتر ویدیو که مناسب پلتفم ویندوز هستند آشنا می کنیم.

Freemake Video Converter

freemake converter software

این برنامه سریع و راحت می تواند ویدیوها را کانورت کند. این بنامه از نظر کاربران در حال حاضر بهترین کانورتر ویدیو است و فایل آن برای دانلود بصورت رایگان در اغلب سایت های تکنولوژی در دسترس قرار دارد.

این نرم افزار مانند دیگر محصولات این شرکت بسیار پرقدرت ظاهر شده است و نه تنها برای تبدیل کردن فرمت ویدیو بلکه برای پیدا کردن و دانلود ویدیو از شبکه اینترنت مورد استفاده قرار می گیرد.

این برنامه دارای قابلیت های مفید جانبی دیگری هم هست. وقتی یک ویدیو دانلود می کنید می توانید حاشیه پایینی آن را حذف کنید، زیرنویس اضافه کنید و فرمت های DVD را به دیگر فرمت ها و بالعکس تبدیل کند.

اما به یک مورد حتما توجه داشته باشید. وقتی که می خواهید این برنامه را دانلود کنید، شرکت سازنده بصورت اتوماتیک به همراه فایل اصلی این نرم افزار تعدادی بلاکر، نوار جستجوی مرورگر و برنامه پاک کردن تبلیغات صفحه ای نیز به شما ارایه می دهد باید حواستان را جمع کنید و با انتخاب گزینه شخصی سازی دانلود، این گزینه ها را از لیست دانلود حذف کنید.

اگر مورد آخر را نادیده بگیریم باید اذعان کنیم که  Freemake Video Converter بهترین کانورتر ویدیو است.

Any Video Converter Free

any video converter software

وقتی صحبت پشتیبانی از  فرمت های مختلف می شود، بعد از Freemake نوبت نرم افزار Any Video Converter می رسد. این نرم افزار هم می تواند به خوبی با ویدیوهای انلاین هماهنگ شود و آن ها را به فرمتی که می خواهید برای مشاهده آفلاین تبدیل کند. منظور ما از سرویس های آنلاین ویدیو، فیسبوک، Vimeo و متاکافه هستند. این کانورتر همچنین می تواند اطلاعات را از CD به DVD تبدیل کند.

قابلیت جالبی که این نرم افزار دارد این است که برای دستگاه های مختلف به صورت پیش فرض، پروفایل ساخته است و شما با انتخاب دستگاه می توانید بدون دانستن فرمت موردنظر، کلیپ را تبدیل کنید. همچنین می توانید با استفاده از افکت ها و جلوه های ویژه، خلاقیت خود را به چالش بکشید.

Free HD Video Converter Factory

video converter factory app

شرکت سازنده این نرم افزار یک فاکتور از این برنامه را مورد توجه قرار داده و آن هم سادگی کار با آن است. در صفحه دانلود این برنامه یک راهنمای ساده ۱۰ ثانیه ای وجود دارد که برای تاکید سازنده روی سادگی آن ارایه شده است. حتی می توانید کلیپ موردنظرتان را بجای انتخاب در منوی برنامه، روی صفحه بکشید و با انتخاب فرمتی که می خواهیدف دکمه RUN را بزنید. در این برنامه هم قابلیت هایی نظیر افزودن جلوه های ویژه و بریدن و ویرایش ویدیو هم وجود دارد.

این نرم افزار دارای قابلیت تشخیص اتوماتیک فرمت هم هست که برای کاربران تازه کار طراحی شده است. هرچند شما به صورت دستی هم می توانید در منوی تنظیمات آن تغییراتی انجام دهید.

Handbrake

handbrake video converter windows

این نرم افزار پیش از این برای کاربران Mac در دسترس بود و حالا نسخه ویندوز ان عرضه شده است. البته نسخه ویندوز نرم افزارHanbrake در واقع ازمایشی ورزن ۱.۰ است و هنوز نسخه پیشرفته آن ارایه نشده است.

این نرم افزار از آن جهت که برای پلتفرم های متعددی مانند ویندوز، مک و لینوکس عرضه شده است مورد توجه قرار می گیرد. Handbrake یک نرم افزار کاربردی و مفید است اما یک ایراد بزرگ هم به آن وارد است. رابط کاربری این نرم افزار گیج کننده و کار کردن با آن تا حدودی مشکل است.

ممکن است کمی طول بکشد تا به منوی این برنامه عادت کنید اما ویژگی های قابل توجهی دارد. بریدن و کات کردن در این نرم افزار بسیار دقیق انجام می شود، فیلترهای با کیفیت و زیادی دارد و تنظیم فریم به فریم و دقیق انجام می شود.

MediaCoder

mediacoder video app for windows

با نرم افزارهای متعددی در زمینه تبدیل فرمت ویدیو آشنا شدیم. اما در این میان نرم افزار MediaCoder از جهت سرعت عمل و پشتیبانی از فرمت های متعدد در دسته بهترین نرم افزارها قرار می گیرد. MediaCoder می تواند قدیمی ترین فرمت ها را هم بشناسد و تبدیل کند.

رابط کاربری این نرم افزار هم مانند HandBrake کمیذ سخت به نظر می رسد اما به محض آنکه با آن آشنا شوید با ویژگی های متعددی مانند قابلیت کنارهم قراردادن چند ویدیو در کنارهم، هماهنگ کردن صدا و تصویر می توانید به ویرایش ویدیوها بپردازید.

این برنامه برای شروع مناسب است. مخصوصا می توانید از  Wizard برای راهنمایی و یادگیری استفاده کنید. وقتی با برنامه بیشتر آشنا شدید می توانید از ویزگی های بیشتر و حتی دیگر نرم افزارهای تخصصی بهره بگیرید.