to-do-list

امروزه در زندگی مدرن گاهی ناخواسته باعث می شویم مرز میان زندگی شخصی و حرفه ای دچار اختلال شود و در حالی به خودمان می اییم که در منزل و زمانی که قرار است استراحت کنیم، در حال انجام پروژه کاری هستیم.

البته برخی از مدیران و کارمندان با این اعتیاد به کار کنار آمده اند و به روتین روزمره شان تبدیل شده اما حواستان باشد که این عدم تعادل ممکن است به یکباره باعث پایین آمدن راندمان کاری شما شود. اگر می خواهید در ساعت های کاری خود به نهایت کارآمدی و راندمان کاری دست پیدا کنید به مواردی که در ادامه توضیح خواهیم داد، بیشتر توجه کنید.

۱ - یک برنامه منعطف روزانه داشته باشید

وقتی روز خود را با یک برنامه شروع می کنید و کارهای مهم و حیاتی را در آن یادداشت می کنید، می توانید به خودتان در انجام امور کمک شایانی کنید. این برنامه ریزی ساده به شما کمک می کند در تمام ساعات کاری روی وظایفتان متمرکز بمانید. البته حواستان باید باشد که این برنامه را آنقدر سخت ننویسید که نتوانید از پس امور و وظایف اورژانسی بربیایید.

۲ - جلسات کاری مهم را در اولویت قرار دهید

جلسات غیرضروری را کنسل کنید و فقطه به میتینگ های مهم بروید. شلوغ بودن اصلا به معنی کارآمدی نیست و اگر یک روز برای خودتان ۵ جلسه کاری می گذارید نمی وانید با اطمینان بگویید که همه آن ها برایتان مفید بوده اند.

برای اینکه بدانید کدام جلسه مهم تر است ابتدا از خود بپرسید آیا حضور من در این جلسه مهم است؟

۳ - چند کار همزمان انجام ندهید

متاسفانه اغلب مردم فکر می کنند با انجام چند کار همزمان می توانند از زمان خود نهایت استفاده را ببرند اما تحقیقات نشان داده است که مولتی تسکینگ منجر به کارآمدی و کارمفید بیشتر نمی شود. کارمندانی که اغلب کارهایشان را همزمان انجام می دهند، کمتر اطلاعات را به خاطر می آورند و توجه می کنند.

وقتی حواستان پرت می شود حدودا ۲۵ دقیقه طول می کشد تا بتوانید به وظیفه اصلی بازگردید. درواقع بهتر است روی وظایفتان یک به یک تمرکز کرده و آن ها را انجام دهید تا نتیجه کار به خوبی حاصل شود شما هم به خاطر بسپارید که چکار کرده اید.

همچنین سعی کنید در زمان استراحت فقط استراحت کنید. متاسفانه این مشکل کار بیش از حد و نهایت استفاده از زمان استراحت امروزه در استارتاپ ها به وفور دیده می شود.