در مطالب گذشته به معرفی تلفن های ثابت سازمانی تحت وب پرداختیم، در این مطلب قصد داریم شما را با مزایای استفاده از این سرویس ها در سازمان ها آشنا کنیم.

۱. کاهش چشمگیر هزینه های سازمان

استفاده از سیستم های تلفن VoIP قدیمی با هزینه هایی مانند راه اندازی سخت افزاری و نرم افزاری سرویس، نیروی متخصص، پشتیبانی سرویس و … همراه خواهد بود، نکته قابل توجه اینجاست که با زیاد شدن تعداد شعب و دفاتر سازمان این هزینه ها چند برابر می شود. با سیستم های Hosted-PBX (تلفن های تحت مرورگر و وب) نیازی به نصب و نگهداری سخت افزار در سازمان نیست و سامانه تلفن تحت سرورهای ابری مدیریت می شود و تنها هزینه سازمان پرداخت تعرفه مکالمه خواهد بود.

۲. انعطاف بالا در زمان رشد و تغییر

رشد نیروی انسانی و یا جا به جایی دفاتر سازمان را در نظر بگیرید، در نسل جدید تلفن های ثابت سازمانی تحت وب به راحتی و بدون دانش تخصصی در این حوزه می توان تغییرات را از طریق پنل مدیریت انجام داد.

۳. امکانات ارتباطی یکپارچه و تحت وب

در این سرویس های امکاناتی نظیر، پنل فکس تحت وب، امکان گفتگو متنی درون سازمانی، امکان ارسال فایل با فضای نامحدود، کنفرانس صوتی، صندوق صوتی و … به صورت آنلاین و یکپارچه در اختیار تمام اعضاء سازمان قرار می گیرد.

۴. ارتباطات داخلی با کیفیت و آسان

برقراری تماس های داخلی و رایگان با کیفیت HD در سازمان و همچنین امکان گفتگو متنی و همچنین ارسال فایل بر بستر فضای ابری و نامحدود از امکانات منحصر بفرد این سیستم ها می باشد.

۵. پایداری و آپ تایم ۹۹.۹%

بدلیل بهره مندی از سرورهای ابری، پایداری در این سرویس ها به میزان قابل ملاحظه ای (۹۹.۹%) افزایش یافته است و از این بابت اطمینان های لازم جهت کیفیت و پایداری به سازمان ها داده می شود.

در آخر به نظر می رسد نسل بعدی تلفن های سازمانی بزودی و به صورت گسترده جایگزین سیستم های قدیمی تلفن در سازمان ها و شرکت ها خواهد شد.

 

منبع: نکسفون