به گزارش وب سایت رسمی سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرای “مناظر مجرم” به کارگردانی دریس ورهوفن از کشور هلند که از دوم بهمن‌ماه اجرای خود را در سی‌وششمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر آغاز کرده، با استقبال خوب مخاطبان روبرو شده است.

در سال ۲۰۱۶ دریس ورهوفن یک مجموعه چهار قسمتی از مناظر مجرم را برای شهرهای اروپایی متعددی تولید کرد. اپیزود سوم این مجموعه در سی‌وششمین جشنواره تئاتر فجر در حال اجراست.

دریس ورهوفن با اینستالیشن دوربین‌های بزرگ‌مقیاسش، واقعیت مقابله با تصاویر خبری ناراحت‌کننده را از نزدیک به مخاطبش نشان می‌دهد. او این سٶال را مطرح می‌کند که آیا ارتباط شخصی بین ناظر و نظاره‌شونده می‌تواند ایجاد شود یا خیر؟ اگر اخبار بتوانند بچرخند و به مخاطب نگاه کنند چه؟ اگر قهرمانان اخبار عصرگاهی بتوانند در چشمانمان بنگرند چه؟

نمایش “مناظر مجرم” تا ششم بهمن‌، ساعت ۱۴ تا ۲۲ در گالری ایرانشهر اجرا می‌شود و شرکت داده پردازی رسپینا با توجه به اینکه بخشی از تئاتر “مناظر مجرم” به صورت آنلاین اجرا می شود، پهنای باند مورد نیاز این تئاتر را در قالب حمایت از آن و همچنین سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر تامین کرده است.

246631_4226059642_1024_683

منبع: وب سایت رسمی سی‌ و ششمین جشنواره بین المللی تئاتر فجر و هنر آنلاین