همه کسب و کار ها فارق از ابعاد و نوع محصولات و خدماتی که ارائه می کنند پاسخگوی مخاطبان و مشتریان خود هستند و هرچه این پاسخگویی سریعتر و با کیفیت بهتری صورت پذیرد در مقابل باعث بالا رفتن رضایت مشتریان خواهد بود.

از بین راه های ارتباطی، تماس تلفنی از جایگاه ویژه ای برای برقراری ارتباط و پاسخگویی برخوردار است. بدون توجه به اندازه سازمان راه اندازی و نگهداری سرویس تلفن ثابت معمولا هزینه های زیادی را دربر خواهد داشت و در مجموع ایجاد یک مرکز تماس با کیفیت و پایدار نیازمند صرف زمان و هزینه زیادی خواهد بود.

با استفاده از سرویس های Hosted-PBX بر بستر Cloud راه اندازی یک مرکز تماس (کال سنتر) مجهز کاری آسان و ارزان است و می توان آن را در کوتاه ترین زمان و کمترین هزینه راه اندازی کرد و نکته قابل توجه اینجاست که با پشتیبانی رایگان و ۲۴/۷ این سرویس ها هیچ هزینه نگهداری نیز پرداخت نخواهد شد.

۱۰ دلیل برای مهاجرت به Hosted-PBX:

۱. انعطاف و دسترسی (دسترسی به پنل ارتباطی در هر نقطه از سازمان یا شعب آن)
۲. اطمینان و اعتماد (گارانتی ۹۹.۹ درصدی برقراری ارتباط)
۳. هزینه ها (بدون هزینه های راه اندازی و نگهداری)
۴. تجهیزات (عدم نیاز به دیتاسنتر و سرور)
۵. مقیاس پذیری (گسترش و توسعه سیستم در سازمان بدون هیچگونه تاخیر)
۶. پشتیبانی و نگهداری (عدم نیاز به نیرو جهت پشتیبانی و نگهداری)
۷. نصب و راه اندازی (نصب و راه اندازی رایگان و سریع)
۸. کاربری آسان (کاربرپسند و بدون نیاز به آموزش های تخصصی)
۹. بروزرسانی (بروزرسانی رایگان دوره ای و منظم ویژگی ها و امکانات)
۱۰. فضای ذخیره سازی (فضای ذخیره سازی رایگان و نامحدود اسناد)

سرویس تلفن ثابت سازمانی NEXFON با بهره گیری از فناوری WebRTC بر بستر سرورهای Cloud دیتاسنتر رسپینا ارائه می شود. نکسفون با ویژگی و امکاناتی نظیر کیفیت صدای HD، پنل فکس آنلاین، گفتگو آنلاین درون سازمانی، فضای ذخیره سازی نامحدود و … در قالب پنل یکپارچه تحت وب طراحی و توسعه داده شده است.