راه اندازی و نگهداری تلفن های ثابت سازمانی برای سازمان ها هزینه های ثابت و متغیر زیادی را به همراه دارد. به وسیله سرویس های Hosted PBX بر بستر Cloud می توان تمام امکانات یک تلفن ثابت سازمانی معمول را با کیفیت، کارایی و حتی امکانات بیشتر در عین حال هزینه های بسیار پایین تر در اختیار داشت. همچنین راه اندازی این سرویس ها خیلی سریع و در کم ترین زمان صورت می پذیرد. در ادامه به تعدادی از دلایل صرفه اقتصادی این سرویس اشاره می کنیم:

۱. عدم نیاز به سخت افزار اختصاصی و سرور

در این سرویس با هزینه های خرید سرور، هزینه های نصب و نگهداری و … خداحافظی خواهید کرد. با استفاده از سرویس تلفن ثابت سازمانی نکسفون که بر بستر Cloud ارائه می شود مکالمه با کیفیت HD را تجربه خواهید کرد و همچنین سرویس به صورت یکپارچه و بدون هیچ هزینه ای توسط خود سازمان مدیریت می شود.

۲. آزاد سازی منابع فناوری اطلاعات

با این سرویس نیاز نیست بیش از این منابع انسانی و فنی خود را صرف راه اندازی، نگهداری و توسعه تلفن ثابت سازمان هزینه شود. حتی نیازی به نیروی متخصص این حوزه نخواهد بود و سازمان می تواند تمام انرژی خود را در این حوزه در راه رسیدن به اهداف خود صرف نماید، چراکه نگهداری، بروزرسانی و افزودن امکانات جدید به صورت رایگان توسط تیم متخصص نکسفون انجام می پذیرد.

۳. پرداخت هزینه به میزان مورد نیاز

با استفاده از سرویس تلفن سازمانی نکسفون بر پایه Hosted PBX هیچگونه وجهی بابت خرید خط تلفن، نصب، نگهداری و پشتیبانی سرویس دریافت نمی شود و سازمان ها به میزان استفاده خود طبق تعرفه بسیار پایین و ساده این سرویس هزینه خواهند کرد.

۴. افزایش اطمینان خاطر و تمرکز بر روی کسب و کار

شرکت ها می توانند بدون نگرانی از هزینه های سربار، اضافه و همچنین کیفیت زیرساخت ارتباطی تلفن ثابت سازمانی بر روی کسب و کار خود متمرکز شوند و با آرامش خاطر با مخاطبان، مشتریان و همکاران خود در تماس باشند.

تلفن ثابت سازمانی نکسفون توسط اپراتور FCP رسپینا به صورت کاملا اختصاصی و بدون هیچگونه وابستگی به شرکت مخابرات ارائه می شود.