با استفاده از تکنولوژی های روز ارتباطی می توان زمینه ساز پیشرفت و رشد کسب و کارها را فراهم نمود، در این مطلب از وب سایت نکسفون به بررسی ۷ مزیت تلفن های ثابت سازمانی Hosted PBX و تاثیر آن بر روی رشد کسب و کارها می پردازیم:

۱. کاهش چشمگیر هزینه های ثابت و جاری ارتباطی سازمان

کاهش هزینه ها در مواردی مانند خرید نرم افزار، سخت افزار، خط E1، پهنای باند اینترنت و همچنین استخدام نیروی متخصص و تعرفه های مکالمه می باشد.

۲. عدم نیاز به مدیریت و مانیتورینگ سرویس در سازمان

در این سرویس ها مدیریت و مانیتورینگ سیستم توسط اپراتور ارائه دهنده به صورت رایگان و ۲۴/۷ صورت می پذیرد.

۳. کمک به بهبود ارتباط درون سازمانی و کار گروهی

با استفاده از امکاناتی نظیر گفتگو متنی درون سازمانی و فضای ذخیره سازی نامحدود می توان به افزایش روحیه کار تیمی و چابک تر شدن سازمان کمک کرد.

۴. راه اندازی سریع و استفاده از امکانات و ویژگی های سیستم با توجه به نیاز کسب و کار

با توجه به وجود امکانات و ویژگی های فراوان در نسل جدید تلفن های سازمانی کسب و کارها می توانند برنامه ریزی مناسبی جهت استفاده بهینه از سیستم را داشته باشند.

۵. آپ تایم ۹۹.۹ و آرامش و امنیت خاطر در زمان استفاده از سرویس

با توجه به پشتیبانی ۲۴/۷ متخصصین اپراتورها و بهره مندی از سرویس های ابری در دیتاسنترهای مجهز آرامش و امنیت خاطر را برای کسب و کارها در زمان استفاده از سرویس به ارمغان می آورد.

۶. انتقال و پاسخگویی تماس ها زمانی که همکاران در دسترس نباشند

امکان پاسخگویی هوشمند در ۲۴/۷ و افزایش میزان رضایت مندی مشتریان برای کسب و کارها از اهمیت بالایی برخوردار می باشد که با استفاده از امکانات موجود این امر به طور کامل محقق می شود.

۷. بروزرسانی و بهینه سازی رایگان سیستم در فواصل زمانی معیین

با توجه به پلن های بروزرسانی و افزودن خدمات ارزش افزوده بیشتر به اینگونه سیستم ها، این امر به صورت رایگان صورت می پذیرد.

رسپینا به عنوان بزرگترین اپراتور FCP ارائه دهنده خدمات سازمانی در حوزه تامین پهنای باند اختصاصی در راستای ارائه فناوری های ارتباطی نوین، کارآمد و بروز به سازمان ها و کسب و کارها با پشتوانه اعتماد هزاران مشتری راضی و موفق، سرویس تلفن ثابت سازمانی Hosted PBX نکسفون را بر اساس شناسایی نیازهای مشترکین به صورت کاملا اختصاصی و بدون هیچگونه وابستگی به شرکت مخابرات ارائه می نماید.