آیا شما هم از طریق ارسال متن با دوستان و اطرافیانتان ارتباط بر قرار می کنید؟ و یا از رسانه های اجتماعی استفاده می کنید؟ اگر چنین است، آیا در زمان کاری نیز این کار را می کنید؟

مطالعات نشان می دهد که یک کارمند اداری به طور میانگین حدود یک سوم از روز را به منظور چک کردن رسانه های اجتماعی هدر می دهد که این خود میانگین زمان بهره وری را پایین می آورد.

از آنجاییکه نیروی کار در سال های اخیر بیشتر و بیشتر از تلفن های هوشمند، تبلت ها و سایر ابزار های دیجیتال استفاده می کنند، این امر به بهبود عملکردشان کمک کرده است، اما بر روی بهره وری شان نیز تاثیر گذاشته است.

واقعاً چرا بعضی از ما انقدر اصرار داریم که مدام تلفن ها و تبلت هایمان را چک کنیم؟

ممکن است فکر کنید که این کار تنها یک دقیقه زمان می برد، پس با خود می گویید خیلی سریع چک می کنید و بر می گردید سر کاری که در حال انجامش بودید، بدون اینکه آب از آب تکان بخورد! اما آیا واقعاً این فکر درست است؟ آیا واقعاً فقط یک دقیقه زمان می برد؟ و آیا فکر می کنید با این حساب برای ۸ ساعت کامل کاری، پربازده خواهید بود؟

ممکن است پیش خودتان فکر کنید که بله، می توانید، از وقتی که کامپیوترتان را روشن می کنید تا پایان ۸ ساعت وقت اداری بطور مستمر کار می کنید و بازدهی هم دارید.  اما واقعیت این است که مطالعات نشان داده است که یک کارمند بطور میانگین در طول روز بین ۵ تا ۶ ساعت پربازده خواهد بود. البته به این معنی نیست که شما ۲، ۳ ساعت را به چک کردن موبایل و ابزارهای دیجیتال تان می پردازید، بلکه قسمت بیشتر آن به خوردن چای یا قهوه ، میل کردن ناهار، صحبت با همکاران و یا تنها فکر کردن راجع به اینکه از چه کاری باید شروع کنید و چگونه باید کارهایتان را به انجام برسانید می گذرد.

آیا با وجود ابزار های دیجیتالی گسترده، نیروی کار به نسبت نسل های قبلی بازدهی بالاتری دارند؟ ممکن است از نسل های قبلی بشنوید که «آن روزها ما تلفن همراه و کامپیوتر نداشتیم. مجبور بودیم همه چیز را بنویسیم، یا از طریق خطوط تلفن ثابت، از دسترس بودن مخاطبمان مطمئن شویم.»

اما این تغییرات در تکنولوژی به خیلی سال پیش بر نمی گردد، بلکه تنها نسل جوان تر آن را می شناسد و تجربه کرده است. پس آیا این باعث می شود که نسل جوان تر سخت تر کار کند، یا برعکس به این معناست که چون نسل قدیمی تر این نوع تکنولوژی ها را نداشتند، کارشان سخت تر بود؟

با اینکه نسل جوان با انواع تکنولوژی ها رشد پیدا کرد و بزرگ شد، اما این بدان معنی نیست که همه چیز برایش آسانتر است. بلکه به این معنا است که نسل جوان تر باید خودشان را بروز با دانش تکنولوژی های جدید نگه دارند و از آن در روند کاری شان استفاده کنند، و برای این بروز رسانی بسیار سریع و چابک باشند.

برای نسل قدیم تر خیلی بیشتر طول می کشید تا اطلاعاتی به دستشان برسد، و همه به این روند آرام عادت داشتند و همه چیز خیلی با سرعت کند تری به نسبت امروز پیش می رفت.

امروزه، در چند دقیقه می توانیم یک جلسه هماهنک کنیم، و اگر حتی در محل کار حضور نداشته باشیم، با تلفن های شخصی مان در ارتباط باشیم و از راه دور در منزل یا هر جای دیگر با در اختیار داشتن امکانات برقراری ارتباط، کار ها را پیش ببریم.

پربازده بودن تنها وابسته به مدیریت وقت های هدر رفته یا به حداقل رساندن عوامل بر هم زننده ی تمرکز نیست، بلکه تماماً مربوط به انطباق با جریان های کاری است که بطور قابل ملاحظه ای در حال تغییر است.

نظر شما در مورد اثر تغییرات تکنولوژی بر روی بازده کاری چیست؟ بیشتر تاثیرات آن را مثبت می بینید یا منفی؟