از جمله مشکلات زندگی در جوامع مدرن و شهر های بزرگ و دغدغه های کاری که بخش بزرگی از زندگی افراد را تصرف کرده زمان است و مدیریت کردن زمان برای بهره بری هرچه بیشتر و مفیدتر زمان مستلزم دانش ومهارتی است که از طرق مختلف می توان به آن دسترسی پیدا کرد .

همه ی ما عبارت وقت طلاست را شنیده ایم و این جمله حکایت از مقوله ای ارزشمند و گران بهایی دارد که باز یافتنی نیست و شاید به این دلیل از آن اینگونه تعبیر می شود که افراد هوشمند و ثروتمند از زمان، برای خود ثروت خلق می کنند و این در گرو تلاشی است که شما در گذر زمان انجام می دهید پس می توان مدیریت زمان را اصلی مهم در موفقیت به شمارآورد.

۱. گام اول:تهیه لیست

تهیه کردن یک لیست برای کارهای روزانه و هفتگی و تقسیم بندی آنها در درجات مختلف برای الویت بندی در مرحله اول کمک بسیار ی می کند. اینکه شما ذهن خود را آماده کنید و بدانید کدامین کارها باید ابتدا انجام شوند و شما بتوانید برای هر یک از کارهای خود زمانی را اختصاص بدهید. این لیست می تواند حتی شامل تماس های شما پیگیری امور، چک کردن ایمیل ها و اخبار و یا هر کار دیگری باشد.

کارهای مهم و انرژی بر خود را به انتهای روز واگذار نکنید و بخاطر داشته باشید در پایان روز کاری تمرکز و انرژی شما به مراتب کمتر از زمانی است که کار خود را شروع می کنید و از سوی دیگر خود را در گیر کارهای کم اهمیت نکنید و روی کارها حساسیت و وسواس به خرج ندهید .

۲. تعیین بازده زمانی برای کارها

حال که اولویت ها و لیست کارها را دارید برحسب بازده زمانی و مهمترین کارها  شروع به انجام امورکنید و تلاش کنید در زمانی که در نظر گرفته اید بدون اتلاف وقت کار خود را به اتمام برسانید.

۳. پرهیز از نویز های فکری 

حضور نویز های کاری خود را به حداقل برسانید .این روند را برای ذهنتان هم در پی بگیرید و بخاطر داشته باشید ذهن آشفته نمی تواند بازده منظم و مفیدی داشته باشد.  از اموری که ذهن و حواس شما را منحرف می کند به شدت پرهیز کنید. صحبت کردن های غیر ضروری، استفاده از تلفن همراه، گوش دادن به موسیقی وگپ وگفت های میان کار می توانند همگی عواملی باشند که ذهن شما را درگیر و روند کاری شما را دچار ریتم افتان و خیزانی کند که در نهایت منجر به از دست دادن تمرکز و انرژی مفید شما شود.

۴. شارژتان را متصل کنید!

یکی از موارد بسیار مهم در مدیریت زمان و انرژی و تمرکز، لحاظ کردن زمانی برای استراحت است .  به خاطر داشته باشید که بدن انسان در اثر مداومت کار و یا نشستن بیش از حد شروع به اتلاف انرژی می کند. حدوداً برای هر چهل و پنج دقیقه کار مفید یک ربع استراحت در نظر بگیرید و یا این زمان را در بازه های زمانی متفاوت تقسیم کنید و خود را با حرکات ورزشی و زمان های استراحت کوتاه شارژ کنید .

۵. برای خودتان یادداشت بگذارید

اگر فراموشکار هستید از ابزار های مختلفی برای یاد آوری به خودتان می توانید بهره بگیرید. کاغذ های یادداشت رنگی، بر چسب ها، مارکر ها می توانند برای یادآوری کارها کمک رسان مناسبی باشند.

۶. مختصر و مفیدصحبت کنید

 اگر دربرنامه کاری خود جلسه ایی در پیش دارید گفتگوی خود را پیش بینی و عنوان بندی کنید و از صحبت در مورد مطالب بیهوده اجتناب کنید. در صورتی که در پایان روز کاری کارهای نیمه تمام و یا عقب افتاده دارید، حتما آنها را یاد داشت کنید و زمان مناسبی را برای انجام آنها در نظر بگیرید.

۷. در انتخاب مسیر، هوشمندانه عمل کنید

برای فعالیت ها جلسات و امورخارج از محل کار خود نیز باید هوشمندانه عمل کنید که اگر برای جلسه و یا کاری در خارج از محل کارتان می روید، دسترسی خیابان ها، مترو و مسیر های پرترافیک و شلوغ منطقه را شناسایی کنید. این نکته در ماموریت های کاری هم بسیارحائز اهمیت است.  فراموش نکنید زمان پول ساز است پس زمان خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کنید.

شما در زندگی شخصی خود چه راهکار های دیگری برای مدیریت زمان بکار می گیرد؟