وقتی مشتری و مخاطب به شما اعتماد دارد، به شما وفادار مانده و بیشتر خرید می کند. اگر شما بتوانید اعتماد آن ها را جلب کنید قطعا می توانید خدمات خود را با افزایش کیفیت، به قیمت بهتری بفروشید و باعث افزودن ارزش به زندگی مشتری خود شوید.

اما این اعتماد به راحتی و یک شبه به دست نمی آید. شما باید بطور مداوم برای دستیابی به آن و نگهداری اش تلاش کنید. شما باید توانایی درک مشتری خود را داشته باشید و خدمات و محصول خود را در همان زمان مقرر به دست او برسانید. تنها در صورت برقراری اربتاط مداوم و موثر است که می توانید وفاداری آن ها را کسب کنید. مواردی که در ادامه ذکر می کنیم می تواند به شما کمک کند استراتژی جلب اعتمادتان را بهبود ببخشید.

۱ – در دسترس باشید

در دسترس مشتری و مخاطب باشید و بمانید تا هروقت مایل بودند، بتوانند با شما ارتباط برقرار کنند. اگر در دسترس آن ها نباشید یا درخواست و سوال ایشان را پاسخ ندهید، به مرور زمان ارزش  و اعتبار خود را نزد آن ها از دست خواهید داد.

بهتر است به امور مشتریان خود اموزش ای لازم را انتقال دهید تا تماس هیچکس را از دست ندهند. در شبکه های اجتماعی و وبسایت سازمانی خود حتما پاسخگو و همراه مشتریان باشید. در صورت امکان به برگزاری رویداد عمومی بپردازید.

۲ – محصول یا خدمات باکیفیت ارایه دهید

گاهی مردم تمایل دارند احساسی خرید کنند نه منطقی! چالش بزرگ شرکت شما وقتی است که محصول یا خدمات به دست مشتری می رسد و او باید آن را ارزیابی کند. اگر از خدمات شما راضی باشد به صورت احساسی خودش را بابت این خرید، توجیه خواهد کرد. اگر در کیفیت خود سهل انگاری کنید مطمینا مشتری خود را از دست می دهید و چه بسا بدترین بررسی ها و انتقادها را در جامعه و شبکه های اجتماعی رویت کنید که باعث کاهش تعداد مشتریان شما می شود.

یک روش مناسب و مطمین برای کنترل کیفیت خدمات و محصول این است که آن را تست کنید. می توانید حتی گروهی را برای تحقیق از مخاطب هدف، تعیین کنید.

۳ – صادقانه برخورد کنید

یکرو و روراست بودن یعنی در برابر نقاط قوت و ضعف شرکت، موضع نگیرید.  اگر متوجه شدید که محصولتان دچار مشکلات زیادی است باید در تلاش باشید آن را حتما رفع کنید و سپس به عرضه اش بپردازید حتی اگر باعث شود از رقبا عقب بیافتید.

۴ – به ارزش مشتری خود بیافزایید

برای شمه چه چیز در درجه اول اهمیت قرار دارد؟ مشتری یا سود؟ مردم کاملا متوجه می شوند که شما به آن ها اهمیت می دهید یا تنها پولشان را می خواهید. ممکن است خدمات شما خوب باشد و مشتریان زیادی داشته باشید اما الزامی وجود ندارد بتوانید اعتماد آن ها را در این صورت جلب کنید.

۵ – ثابت قدم باشید

تداوم و ثبات قدم در ادامه نکات بالا می تواند کمک کند مطمین شوید که در نهایت اعتماد مشتریان خود را جلب خواهید کرد. شما باید برای خود و سازمانتان، اهدافی را مشخص کنید که دستیابی و حفظ آن ها باعث تداوم کیفیت خدماتتان باشد.