در سال‌های اخیر رایانش ابری در حال تبدیل شدن به یک فناوری مهم در حوزه‌ی فناوری اطلاعات است. یکی از پیش نیاز مهم برای جایگزینی تکنولوژی نوین رایانش ابری با سیستم های سنتی، شبکه های ارتباطی می باشد بر همین اساس تقاضا برای در دسترس بودن شبکه در حال افزایش  است.

SD-WAN چیست؟

 SD-WAN مخفف عبارت Software-Defined Networking in a wide area network به معنی لغوی شبکه نرم افزار محور در شبکه گسترده می باشد.  برخلاف SD-WAN ،WAN سرعت و امنیت شبکه را افزایش و در عین حال هزینه و پیچدگی ها را کاهش می دهد.

سازمان‌های بزرگ با چندین دفتر در نقاط مختلف مشتری اصلی SD-WAN می‌باشند چراکه SD-WAN می‌تواند مدیریت دفاتر شعب آن‌ها را تسهیل کند. شرکت‌های کوچکتر نیز می‌توانند با بهره‌مندی از SD-WAN از انواع مختلف اتصال WAN استفاده کنند. بطور مثال، بجای وابستگی به خطوط گران قیمت MPLS، سازمان‌ها می‌توانند از اتصالات ارزانتر اینترنت استفاده کنند.

مزایای SD-WAN چیست؟

  • ارائه ی خدمات نرم افزاری، نظارت و رفع مشکلات در شعب بدون اتلاف وقت.
  • الویت بندی و تخصیص ترافیک به شبکه که موجب ارتقای کارایی نرم افزار ها و کاهش تاخیر در عملکرد کارمندان می شود.
  • با جایگزین کردن نرم افزار هوشمند به جای سخت افزارهای گران قیمت در هزینه ها صرفه جویی خواهد شد.
  • امنیت بالا.

به طور کلی با مدیریت متمرکز و بینش عملی، SD-WAN به شرکت ها کمک می کند تا سادگی در عملکرد شبکه و مدیریت بهتر  برنامه های کاربردی را به کار گیرند.

هر کسب و کار با هر ابعادی نیازمند بهره گیری از فناوری نوین است تا بتواند در مدیریت خود تحول ایجاد نماید. در همین راستا شرکت ها و سازمان ها باید اینترنت پرسرعت داشته باشند  تا بتوانند عملکرد شبکه و نظارت خود را بهبود بخشند. سرویس پهنای باند اختصاصی رسپینا پل ارتباطی شما با اینترنت است و تا رسیدن شما به اهدافتان در کنار شما خواهدبود.