شرکت داده‌پردازی رسپینا با هدف آگاهی از نیاز و انتظارات افراد مختلف از اینترنت، تصمیم به برگزاری کمپینی به نام #اینترنت_اذیتت نمیکنه گرفت. این کمپین از ۳ دی با انتشار محتواهایی در اینترنت آغاز شد. رسپینا مفتخر است که بسیاری از مردم، با اعتماد به نام رسپینا با این کمپین همراه شده و از اختلالات اینترنتی و مشکلات خود با اینترنت و شرکت‌های ارائه‌کننده‌ی آن سخن گفتند. این اقدام فرصتی برای ما فراهم کرد که نیازمندی‌های مخاطبین را دریافته و خدمات خود را در جهت رضایت کاربران  ارتقا بخشیم. از این مهم‌تر، برای همه شرکت‌های تأمین‌کننده‌ی اینترنت، #صدای_کاربران باشیم تا سطح سرویس‌های دریافتی اینترنت در کشورمان روز به روز بهتر گردد.

   با توجه به اینکه عمده فعالیت شرکت داده‌پردازی رسپینا بر کسب‌وکارهای  B2B  متمرکز  است، مطابق پیش‌بینی رسپینا بسیاری از مدیران و متخصصانی که در حوزه‌ی IT مشغول به کار هستند؛ در این کمپین شرکت نمودند. ولی آن‌چه بیش از همه برای ما ارزشمند است، همراهی و همفکری جمعی از کاربرهای عادی اینترنت بود که با ارسال فیلم  برای ما از تأثیر اینترنت بر زندگی روزمره خود گفته بودند.

   رسپینا مجموعاً بیش از ۸۰۰ نظر از جانب کاربران دریافت کرد، که بخشی از آن به صورت فیلم و بخش دیگری به صورت نظرات مکتوب بود. بخش خیلی کوچکی از فیلم‌های نظرات شما را زیر همین پست و شبکه‌های اجتماعی قرار داده‌ایم، اما همه فیلم‌ها که ده‌ها برابر این بود، را بارها شنیده و از آن‌ها نکاتی متعددی استخراج کردیم، تا در سرویس‌دهی خود مد نظر قرار دهیم. بخش هایی از این نکات را این‌جا می‌آوریم، تا دغدغه‌های کاربران اینترنت در کشورمان را مورد توجه قرار دهیم.

   آن‌چه بیش از همه در ویدئوها به آن‌ اشاره‌شد سرعت اینترنت بود، حدود ۶۸% کاربران، از سرعت سرویس اینترنت خود ناراضی اند، الویتی که سال‌هاست هم مسئولین و هم شرکت‌های ارائه دهنده‌ی خدمات اینترنتی آن را دریافته‌اند و در راستای بهبود سرعت خود کوشش همه جانبه می‌کنند. البته باید به این موضوع توجه شود که افراد بنا بر نوع استفاده از اینترنت، سرویس‌های متفاوتی را انتخاب می‌کنند که هر یک از این سرویس‌ها، سرعت متفاوتی دارند. لازم است اولِ کار، سرعتی که لازم داریم، را مشخص کنیم. روشن است اگر اینترنت را بیشتر برای پخش ویدئو، کنفرانس ویدئو، VOIP و یا بازی‌های آنلاین از اینترنت مورد استفاده قرار دهیم، به پهنای باند بیشتری نیاز داریم.

   پشتیبانی و خدمات پس از فروش هم از دغدغه‌های مهم کاربران اینترنت در کشورمان است، شرکت‌کنندگان اذعان داشتند که بیشتر شرکت‌های اینترنتی ادعا می‌کنند در همه ساعات شبانه‌روز پشتیبانی می‌کنند، اما موقع تماس، یا باید زمان زیادی انتظار بکشند یا بین کارشناسان مختلف جابه‌جا شوند. در بررسی رسپینا، ۴۳% از کاربران از پشتیبانی شرکت‌های اینترنتی ناراضی‌اند، البته با وجود رقابت زیاد شرکت‌های تأمین‌کننده اینترنت کشورمان، بهبود چشمگیری در پشتیبانی این حوزه دیده می‌شود، هرچند تا رسیدن به سطح مطلوب فاصله زیادی داریم.

   دغدغه دیگر کاربران، پوشش‌دهی و میزان آنتن‌دهی سرویس‌های اینترنتی است، ۵۲% از کاربران از پوشش‌دهی سرویس خود ناراضی اند. توجه به نکته ای اینجا لازم است، این دغدغه بیشتر در خصوص اپراتورهای همراه، صدق می‌کند.

   پایداری سرویس دغدغه دیگر کاربران است، ۶۵% افراد از تغییر و نوسان سرعت در طول شبانه‌روز ناراضی هستند. به موارد دیگری مانند تجهیزات گران‌قیمت، قراردادهای ناعادلانه و قیمت بالای اینترنت نیز اشاره‌شده بود که همه این موارد نیز قابل اصلاح و بهبود است، البته بخشی از آن به رگولاتوری و نهادهای مختلف و بخش دیگر، به تأمین‌کنندگان اینترنت باز می‌گردد.

بررسی نظرات کاربران اینترنت

   شرکت داده‌پردازی رسپینا از آغاز تأسیس دائماً در حال بررسی نیازهای کاربران بوده و هست، چراکه یکی از مهم‌ترین اهداف این شرکت کسب رضایت مشترکین است و هر آن‌چه را که امروز به داشتن آن افتخار می‌کند با همراهی مشترکین خود به دست آورده، حال پس از پایان کمپین # اینترنت_اذیتت نمی‌کنه رسپیینا با شناخت بهتر کاربران، آگاهی بیشتر به نیاز آن‌ها و شناسایی ضعف‌های خویش مصمم‌تر از دیروز در راه رسیدن به اهداف خود گام برداشته است.

   مهم‌ترین و اصلی‌ترین سرویس این شرکت، پهنای باند اختصاصی است که در غالب راهکارهای متفاوت به مشترکین ارائه می‌شود. شرکت داده‌پردازی رسپینا برترین توزیع‌کننده‌ی پهنای باند اختصاصی، بنا بر میزان و نوع استفاده از اینترنت قادر است پهنای باند موردنیاز مشترک را به او ارائه دهد. رسپینا با دارا بودن بیش از ۲۴۰ پاپ سایت مجهز و تمرکز ویژه بر ارائه این سرویس در سرتاسر ایران توانسته پوشش‌دهی خوبی به دست آورد. سرویس پهنای باند رسپینا به‌صورت اختصاصی و PoinT to Point ارائه می‌شود به همین دلیل سرعت در تمام طول مدت شبانه‌روز یکسان و پایدار است. ارائه‌ی تفاهم‌نامه SLA و ابزار مانیتورینگ پیشرفته به مشترک مهری است بر پایداری سرویس پهنای باند رسپینا.

   تجهیزات موردنیاز برای دریافت این سرویس از طرف رسپینا به‌صورت امانی و قابل‌فروش بر اساس آن‌چه ترجیح مشترک است ارائه می‌شود.

   آن‌چه بیش از هر چیزی مورد افتخار شرکت رسپینا است طرح فرآیند خاص از ابتدایی‌ترین تماس مشترک تا بازدید و نصب سرویس است.

 

بعد از اتمام این مراحل تیم پشتیبانی فنی رسپینا نیز ۲۴*۷ با نظارت مستقیم واحد تضمین کیفیت مشغول خدمت‌رسانی است. بعلاوه به‌محض بسته شدن قرارداد، پشتیبان مشترک به او معرفی می‌شود. پشتیبان همچون نماینده مشترک در داده‌پردازی رسپیناست که به‌طور مستقیم با مشترک در ارتباط است و در صورت وجود مشکل و نارضایتی موظف است در اسرع وقت مشکلات را پیگیری و حل ‌نماید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر از سرویس پهنای باند اختصاصی به این صفحه مراجعه کنید.

ما به‌خوبی می‌دانیم با آن‌چه شایسته‌ی شماست و آن‌چه چشم‌انداز و هدف رسپیناست، بسیار فاصله داریم اما برای پیشرفت هرروزه و بهتر شدن لحظه‌ای خستگی و ناامیدی به خود راه نمی‌دهیم. خواهشمندیم شما نیز در این مسیر کنار ما باشید و با انتقادات، پیشنهادها و نظریات سازنده خود ما را در جهت بهبود روزافزون کیفیت سرویس‌ها و خدمات یاری فرمایید.

راه‌های ارتباط با ما

صفحه‌ی وب‌سایت رسپینا

اینستاگرام رسپینا

لینکدین رسپینا

توییتر رسپینا

و یا با Respina_Net# در شبکه‌های اجتماعی با ما در ارتباط باشید.