شرکت داده پردازی رسپینا برترین ارائه دهنده پهنای باند اختصاصی برای شرکت ها و سازمان ها

در مطالب قبل با انواع شرکت‌های ارائه‌دهنده اینترنت و انواع سرویس‌های اینترنتی در ایران آشنا شدیم. اما به منظور تصمیم‌گیری بهتر پس از انتخاب مناسب‌ترین سرویس و شرکت ارائه‌دهنده‌ی آن برای همکاری، توجه به مواردی دیگری نیز مهم است. در مقاله‌ی پیش رو سعی داریم مواردی را که برای خرید سرویس پهنای باند اختصاصی باید در نظر گرفت را بررسی و شرح دهیم.

سرویس پهنای باند اختصاصی سازمانی (اینترنت اختصاصی) بر روی بستر بی‌سیم ارائه می‌شود که در این مقاله  روش‌های انتقال آن به مشترک را شرح داده‌ایم. کیفیت و سرعت این سرویس در تمام ساعت شبانه‌روز تضمین‌شده است، به این صورت که اگر مشترک سرویسی با میزان پهنای باند ۲۰ مگ خریداری کرده باشد، تمام ۲۰ مگ به‌صورت اختصاصی به آن مشترک ارائه می‌شود.
طبق تحقیقات شرکت Beaming (شرکت ارائه‌دهنده اینترنت در انگلستان) کسب‌وکارها به علت استفاده از اینترنت ضعیف و down شدن در سال ۲۰۱۶، تقریباً ۱۲ میلیارد پوند متضرر شدند. در دنیای مدرن امروز دسترسی به اینترنت باکیفیت با میزان سهم شما در بازار رابطه مستقیم دارد. بنابراین، اگر بخشی یا همه کسب‌وکار شما متکی به اینترنت است، سرویس پهنای اختصاصی را مدنظر داشته باشید.

 

پس از انتخاب سرویس پهنای باند اختصاصی، میزان پهنای باند موردنیاز برای هر شرکت باید موردبررسی قرار گیرد. تعداد کارمندان، تعداد و نوع دستگاه‌ها باید مشخص شود. سپس برحسب عنوان شغلی هر کارمند میزان پهنای باند موردنیاز او تخمین زده شود. هر کسب‌وکاری باید بر اساس نوع کار و فعالیت‌های کاربران‌، پهنای باند موردنیاز را برای هر فعالیتی تعریف کند. واضح است که میزان پهنای باند موردنیاز کارمندی که ایمیل دریافت و ارسال می‌کند با کارمندی که کنفرانس‌های ویدیویی آنلاین برگزار می‌کند متفاوت است.

 
مشاوره رایگان پهنای باند اختصاصی رسپینا
 

از دیگر متغیرهای مهم، بررسی میزان Ping Time ، Packet Loss و Latency سرویس موردنظر است. این عوامل تاثیر بسزایی بر کیفیت سرویس پهنای باند دریافتی شما دارند.
• Ping Time: مدت زمان رفت‌وبرگشت پک اطلاعاتی از مبدأ به مقصد
• Packet Loss: وقتی یک یا چند پک اطلاعاتی در مسیر به مقصد نرسند.
• Latency: مدت زمان رفت و برگشت اطلاعات.
اطمینان یابید که این متغیرها در سرویس دریافتی شما در بهترین و بهینه‌ترین حالت ممکن هستند.

آخرین متغیر مهم نیز بررسی تجهیزات موردنیاز است، آنتن، رادیو و POE در طول زمان دریافت سرویس باید در محل مشترک مستقر شود. نوع و قیمت تجهیزات به میزان پهنای باند دریافتی مشترک بستگی دارد. در شرایط فعلی با توجه به افزایش بسیار زیاد هزینه تجهیزات، اغلب شرکت‌ها از عهده خرید این تجهیزات برنمی آیند و آن‌ها را به صورت اجاره‌ای دریافت می‌کنند.

شرکت رسپینا به عنوان بزرگترین ارائه‌دهنده‌ی سرویس پهنای باند اختصاصی به شرکت‌ها و سازمان‌ها، از روش Point to Point برای سرویس‌دهی استفاده می‌کند. متخصصین رسپینا به‌صورت ۲۴ ساعت در هفت روز هفته برای ارائه‌ی مشاوره در خصوص میزان پهنای باند موردنظر در خدمت متقاضیان هستند. همچنین شرکت داده‌پردازی رسپینا جهت مانیتورینگ وضیعت مشترک و میزان Ping و Packet Loss، نرم‌افزارهای مختلفی در اختیار مشترک قرار می‌دهد تا مشترکین همواره از کیفیت و پایداری سرویس اطمینان داشته باشند. تأمین تجهیزات مورد نیاز نیز بنا به صلاحدید مشتریان به‌صورت امانی، استیجاری و فروشی امکان‌پذیر است.
برای دریافت اطلاعات بیشتر از سرویس پهنای باند اختصاصی اینترنت رسپینا، این فرم را تکمیل نمایید.