کولوکیشن

امروزه، اطلاعات تبدیل به مهم‌ترین سرمایه‌ی کسب‌وکارها شده است به همین دلیل سازمان‌ها هزینه زیادی را برای حفظ و نگهداری این اطلاعات صرف می‌کند. این اطلاعات اغلب روی سرورهای سازمان‌ها ذخیره می‌شوند که نیازمند مراقبت و نگهداری هستند. حفاظت از سرورها به زیرساخت‌ و تجهیزات فنی پیچیده و گران‌قیمتی مانند برق دائمی و بدون قطعی، تجهیزات خنک‌کننده، اتصال به پهنای باند پایدار و امنیت و … نیاز دارد که می‌تواند فشار قابل توجه مالی را به سازمان وارد آورد.

یکی از خدماتی که می‌تواند در این زمینه برای سازمان بسیار مفید باشد، خدمات کولوکیشن است. استفاده از خدمات کولوکیشن برای شرکت‌ها و سازمان‌ها به منظور کاهش هزینه‌ و ریسک نگهداری سرورها بسیار توصیه شده است. کولوکیشن زیرساخت و امنیت یک مرکز داده اختصاصی که محل نگهداری سرورها است را بدون هزینه‌ی راه‌اندازی و نگهداری در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌دهد. علاوه بر کاهش هزینه، کولوکیشن مزیت‌های دیگری نیز برای سازمان‌ها دارد که در زیر به شش مزیت اشاره شده است.

 

  • دسترسی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته

بسیاری از مدیران کسب‌وکارها که سرورهای خود را از محل شرکت خود به دیتاسنتر ارائه‌دهنده‌ی سرویس کولوکیشن منتقل می‌کنند؛ نگران این هستند که به سرورهای خود دسترسی همیشگی نداشته باشند. با انتخاب درست مرکز داده برای همکاری، کسب‌وکارها می‌توانند به سخت‌افزار و اطلاعات خود در هرزمانی دسترسی داشته باشید.

 

  • امنیت

تأمین امنیت یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی است که ارائه‌دهنده سرویس کولوکیشن باید وجود آن را تضمین نماید، ارائه‌دهنده باید امکاناتی را جهت بازرسی مشترک از فضای دیتاسنتر فراهم آورد. می‌تواند از کارت‌های کلید یا مشخصه‌های امنیتی بیومتریک برای دسترسی به دیتاسنتر استفاده نماید و یا دسترسی به دوربین‌های امنیتی جهت بازدید آنلاین از دیتاسنتر را در اختیار مشترک قرار دهد.

 

  • آپ تایم بالا

شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرویس کولوکیشن موظف‌اند به‌صورت ۲۴ ساعته وضعیت دیتاسنتر را بررسی نمایند، سرویس‎های مانیتورینگ باید به‌صورت لحظه‌به‌لحظه آپ‎تایم سرویس‎ها را بررسی نموده تا به میزان ۹۹,۹۹% باقی بماند. کسب‌وکارها بابت قطعی‌های احتمالی هیچ‌گونه نگرانی نخواهند داشت چراکه حفاظت، نگهداری و پایداری سرویس بر عهده‌ی ارائه‌دهنده‌ی سرویس کولوکیشن است.

 

  • پشتیبانی ۲۴ ساعته

کارمندان مراکز دیتاسنتر تنها زمانی که به آن‌ها نیاز دارند و یا مراکز دچار قطعی می‌شوند خدمات ارائه نمی‌کنند، بلکه این متخصصان به‌صورت ۲۴ ساعته بر سرورهای مرکز داده‌ها نظارت دارند و از تخصص خود برای تعیین و تنظیم شرایط استفاده می‌کنند، همچنین موظف‌اند شرایط را در هر ساعت شبانه‌روز که مشترک درخواست داشته باشد برای مشترک توضیح دهند.

 

  • کاهش هزینه‌ی پهنای باند

شرکت‌های ارائه‌دهنده‌ی سرویس کولوکیشن انعطاف‌پذیری لازم برای افزایش سطح پهنای باند را فراهم می‌کنند تا تقاضای ترافیک مشترکین را مرتفع نمایند. ازآنجاکه میزان پهنای باند دیتاسنتر بین کاربران متعدد توزیع می‌شود، هزینه‌های پهنای باند به‌طور قابل‌توجهی کاهش می‌یابد.

 

  • مقیاس‌پذیری

کولوکیشن به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد که زیرساخت خود را بدون نیاز به سرمایه‌گذاری‌های کلان ارتقا دهند. در صورت رشد و توسعه‌ی  کسب‌وکار، زیر ساخت سازمان می‌تواند با سرعت و میزان سرمایه‌گذاری کمی ارتقا یابد.

 

شرکت داده‌پردازی رسپینا با در نظر گرفتن موارد بالا و بررسی نیاز شرکت‌ها و سازمان‌ها اقدام به ارائه‌ی سرویس کولوکیشن در فضای مرکز داده‌ی اصلی خود نموده است.

رسپینا با فراهم آوردن فضای مجهز به امکانات پیشرفته‌ی امنیتی، تهویه‌ی هوا، کنترل رطوبت، فضای اختصاصی سرورها، تأمین برق اضطراری و کلیه‌ی ملزومات، به شرکت‌ها و مؤسسات این امکان را می‌دهد با اعتماد به تیم حرفه‌ای و متخصص رسپینا، سرورها و تجهیزات خود را در مکانی مناسب قرار دهند و نگران پشتیبانی و نگهداری سرورهای خود نباشد. همچنین از آنجا که هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی، مدیریت و حفظ سرورها و سایر تجهیزات برای شرکت‌ها و صاحبان کسب‌وکار بسیار بالا است، سرویس کولوکیشن رسپینا این امکان را به سازمان‌ها می‌دهد که از زیرساخت‌های مراکز داده با کمترین هزینه استفاده کنند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر به این صفحه مراجعه کنید و یا با شماره ۰۲۱۹۱۰۷۰۰۰۰ تماس حاصل فرمایید.