رسپینا برترین ارائه دهنده سرویس پهنای باند اختصاصی

سرویس اینترنت اختصاصی (پهنای باند اختصاصی) تضمینی برای دریافت بیش‌ترین پهنای باندی است که به ازای آن پول پرداخت می‌شود. سرویسی بدون نوسان سرعت و پایدار که می‌تواند تمام نیازهای ارتباطی شرکت‌ها و سازمان‌ها را پوشش دهد. در مقابل سرویس‌های اینترنتی اختصاصی، سرویس‌های اینترنت اشتراکی وجود دارد، به این معنی که مشترک حداکثر پهنای باند دریافتی را با دیگر کاربران تقسیم می‌کند، به همین دلیل سرعت سرویس دارای نوسان و غیرقابل پشتیبانی است. زمان خرید سرویس اینترنت اشتراکی، شرکت ارائه‌دهنده میزان پهنای باند ارسالی را به سازمان اعلام می‌نماید، باید توجه داشت که این میزان پهنای باند پایدار نبوده و دچار تغییر خواهد شد.

برای درک بهتر این موضوع به این مثال توجه فرمایید:
اگر در ساعات اوج ترافیک از محل کار خود خارج شوید. تعداد زیادی اتومبیل در یک بزرگراه. هم‌زمان تلاش می‌کنند به مقصد برسند، شاید حداکثر سرعت مجاز ۸۰ کیلومتر بر ساعت باشد اما به علت تراکم ترافیک، اتومبیل‌ها قادر نخواهند بود با این میزان سرعت تردد نمایند.

بسیاری از کسب‌وکارها به علت حساسیت امور ارتباطی خود و این‌که اگر دچار قطعی یا افت سرعت شوند متحمل زیان خواهند شد. باید در انتخاب اشتراکی و اختصاصی بودن سرویس خود دقت لازم را به کار گیرند.

اگر قراردادهای دسترسی به اینترنت اشتراکی و اختصاصی را با یکدیگر مقایسه نمایید، متوجه خواهید شد که در اینترنت اشتراکی سرعت دانلود به‌طور قابل‌توجهی سریع‌تر از سرعت آپلود است. این یکی از تفاوت‌های کلیدی دو سرویس اختصاصی و اشتراکی است. به دلیل اینکه معمولاً کاربران اینترنت خانگی بیشتر نیاز به دانلود دارند و به‌ندرت نیاز به آپلود فایلی دارند. اما در سرویس اینترنت اختصاصی (پهنای باند اختصاصی) سرعت آپلود و دانلود برابر است. شرکت‌ها و سازمان‌ها به همان اندازی که تقاضای دانلود دارند، تقاضای آپلود نیز دارند.
 
مشاوره رایگان پهنای باند اختصاصی رسپینا
 

عدم محدودیت در حجم سرویس، برتری مهمی است که سرویس اینترنت اختصاصی (پهنای باند اختصاصی) نسبت به اینترنت اشتراکی دارد، کاربران خانگی به میزان مشخص و محدودی از حجم سرویس اینترنتی نیاز دارند، اما در شرکت‌ها و سازمان‌ها به علت استفاده بیشتر و سنگین‌تر از اینترنت مانند برگزاری ویدیو کنفرانش و یا استفاده از مرکز تلفن اینترنتی نیاز به سرویسی بدون محدودیت در حجم اینترنت است.
امکان برقراری لینک ارتباط داخلی بین نقاط و شعب مختلف، برقراری ارتباط BGP و اختصاص آدرس IP متعدد، تنها بر بستر اینترنت اختصاصی (پهنای باند اختصاصی) ممکن است و در صورتی که یک کسب‌وکار از سرویس اینترنت اشتراکی برای انجام امور سازمانی خود دریافت نماید، قادر به بهره‌مندی از موارد بالا نخواهد بود.

 

آخرین موردی که سرویس پهنای باند اختصاصی را مختص کسب‌وکارها می‌سازد، عدم وابستگی این سرویس به مرکز مخابرات و خط تلفن است. از این رو در کوتاه‌ترین زمان ممکن این سرویس قابل ارائه به مشترک است. به دلیل اینکه امروزه قطعی اینترنت می‌تواند کسب‌وکارها را تقریباً تعطیل نماید، دریافت سرویس اینترنت در اسرع وقت مزیت چشم‌گیر و مهمی به شمار می‌آید.
تنها مزیتی که سرویس اینترنت اشتراکی نسبت به اینترنت اختصاصی دارد، هزینه این سرویس است اما در نظر داشته باشید هزینه‌های واقعی و خساراتی که به شهرت برند یک سازمان در صورت قطعی سرویس اتفاق میافتد غیرقابل جیران است. دسترسی به اینترنت یک کسب‌وکار نباید دست‌کم گرفته شود، از طریق خدمات مدیریت‌شده اینترنت می‌توان توان عملیاتی سازمان را افزایش داد و بهره‌وری نیروی کار را افزایش داد.

 

شرکت رسپینا به عنوان بزرگترین ارائه دهنده پهنای باند اختصاصی (اینترنت اختصاصی) در کشور، با بیش از ۲۴۰ پاپ‌سایت پرسرعت‌ترین و پایدارترین پهنای باند اختصاصی را در اختیار سازمان‌ها و کسب‌و‌کارها قرار می دهد. برای دریافت اطلاعت بیشتر و کسب مشاوره رایگان این فرم را تکمیل نمایید و یا با شماره‌ی ۹۱۰۷۰۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.