اینترنت سازمانیامروزه دسترسی به اینترنت به یک ضرورت تبدیل شده است، طبق تحقیقات SNG(Strategic Network Group) 46% از شرکت‌ها و سازمان‌ها معتقدند بدون اینترنت، امور سازمانی‌شان مختل خواهد شد و حداکثر سرعت سرویس اینترنت برای رسیدن به حداکثر بهره‌وری لازم است. چه کارمند یک شرکت هستید و یا مدیریت یک تیم را بر عهده داشته باشید حتماً تجربه یک روز بدون اتصال به اینترنت یا کندی سرعت سرویس را داشته و اثرات آن را دیده‌اید. اتصال اینترنت به‌قدری برای کسب‌وکارها با ارزش است که روی سود، اعتبار و کارایی شرکت تأثیر مستقیم دارد. به همین دلیل انتخاب ارائه‌دهنده سرویس اینترنت سازمانی بسیار مهم است و باید محتاطانه انجام شود. در مقاله‌های پیشین درباره‌ی نکات مهم درباره انتخاب ارائه‌دهنده سرویس اینترنت سازمانی صحبت کردیم. در این نوشته یک تصویر واضح از آنچه باید مشترک سازمانی از ارائه‌دهندگان سرویس اینترنت انتظار داشته باشد را بیان خواهیم کرد.

پهنای باند و سرعت کافی

پهنای باند یکی از الزامات کلیدی است که صاحبان کسب‌وکار و مدیران باید به‌طور کامل آن را ارزیابی کنند. میزان پهنای باند موردنیاز یک سازمان بستگی به تعداد کارمندان و تعداد دستگاه متصل به اینترنت و نوع عملیات سازمان دارد. نکته‌ای که حتماً باید موردتوجه قرار گیرد تفاوت سرعت سرویس و میزان پهنای باند است. پهنای باند انتقال اطلاعات در سرعت معین است. هرچه پهنای باند بیشتر باشد، اینترنت سریع‌تر است.

امنیت

در طول سالیان گذشته، تهدید علیه امنیت اطلاعات به یکی از بزرگ‌ترین چالش‌ها تبدیل شده است. باید روش تضمین امنیت شبکه، سرورها و نوع تجهیزات شبکه بررسی گردد. با ارائه‌دهنده‌ای همکار نمایید که استراتژی مشخصی برای تأمین و مدیریت امنیت داشته باشد.

نصب و راه‌اندازی

با شرکتی در زمینه‌ی راه‌اندازی اینترنت همکاری کنید که برنامه‌ی مشخصی برای نصب و راه‌اندازی سرویس اینترنتی دارد و به برنامه‌ی خود متعهد است و بر آن تأکید دارد. اغلب ارائه‌دهندگان خدمات اینترنتی تجاری به علت حجم کار و تعداد مشترکین، همچنین عدم داشتن برنامه‌ای مشخص برای راه‌اندازی در تعیین زمان تحویل سرویس بدقول هستند.

 

مشاوره رایگان پهنای باند اختصاصی رسپینا

 

پشتیبانی فروش و پشتیبانی فنی

قطعی و کندی سرویس اینترنت اجتناب‌ناپذیر است، موردی که مهم است و باید موردبررسی قرار گیرد پاسخگویی و پشتیبانی یک شرکت است. پیش از خرید سرویس، باید حتماً راه‌های برقراری ارتباط با کارشناسان فنی و فروش سنجیده شود. تقریباً همه‌ی شرکت‌های ارائه‌دهنده سرویس اینترنتی وعده‌ی پشتیبانی ۲۴ ساعته در ۷ روز هفته و حتی روزهای تعطیل را به مشترکین می‌دهند، اما باید روش حل مشکلات فنی و حداکثر مدت‌زمان موردنیاز برای حل مشکل نیز پیش از شروع همکاری مشخص گردد.

ارائه خدمات VoIP

دریافت سرویس تلفن بر بستر اینترنت مزایای زیادی برای کسب‌وکارها دارد. اگر در آینده قصد دریافت خدمات VoIP دارید، توصیه می‌شود از شرکتی پهنای باند دریافت کنید که خدمات VoIP نیز ارائه می‌دهند.

آینده‌نگری

همه‌چیز به‌سرعت در حال تکامل و پیشرفت است، هیچ‌کس نمی‌تواند پیش‌بینی کند چه زمانی یک تکنولوژی جدید ظاهر خواهد شد. به همین دلیل با ارائه‌کننده‌ای همکاری کنید که نیازهای ارتباطی آینده را در نظر بگیرد و روی آن‌ها کار نماید.

در این حوزه برخورداری از دانش، قدرت است. دانستن دقیق انتظارات از ارائه‌دهنده سرویس اینترنت سازمانی، می‌تواند تفاوت بین سود و زیان را برای یک کسب‌وکار به وجود آورد. پیشنهاد ما این است که با ارائه‌دهنده‌ای کار کنید که تلاش می‌کند نیازهای کسب‌وکارها را درک کند و انعطاف‌پذیری لازم برای برآورده کردن نیازهای کوتاه‌مدت و اهداف بلند مدت مشترکین خود را داشته باشد.

شرکت داده‌پردازی رسپینا با هدف ایجاد نو‌آوری در روش‌های ارتباطی کسب‌وکارها به صورت انحصاری خدمات اینترنتی و ارتباطی به شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌دهد. برای دریافت اطلاعات بیشتر از سرویس پهنای باند اختصاصی رسپینا با شماره‌های ۹۱۰۷۰۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.