پهنای باند اختصاصی و تلفن سازمانی برای شرکت های کوچک

طبق تحقیقاتی که موسسه‌ی گارتنر انجام داد ۴۰% از کل هزینه‌های شرکت‌های کوچک صرف هزینه‌های مربوط به فناوری می‌شود. این نتیجه برای هیچکس تعجب‌آور نبود چراکه امروز این اصل برای همه روشن است که بهره‌وری در زمینه فناوری برای هر کسب‌وکار کوچکی موجب موفقیت و رشد خواهد شد. معمولاً کسب‌وکارهای کوچک دپارتمان IT در محل شرکت خود ندارند. بنابراین انتخاب هوشمندانه‌ی سرویس‌های مبتنی بر فناوری برای این نوع کسب‌وکار بسیار چالش برانگیز است.

این نوشته راهنمایی است برای کسب‌وکارهای کوچک که در انتخاب سرویس‌های موردنیاز خود دقت کافی را به کار گیرند. در اینجا نحوه انتخاب ترکیب مناسب فناوری بر اساس نیازهای منحصربه‌فرد هر کسب‌وکار ذکر شده است. تلاش نمودیم که با توجه به نوع هر کسب‌وکار، سرویس‌های ارتباطی مناسبی برای آن‌ها پیشنهاد دهیم.

 

آژانس فروش املاک

ماهیت این کسب‌وکار به‌گونه‌ای است که مشاورین در تمام ساعات کاری در محل شرکت حضور ندارند و همچنین با مشتریان خود فراتر از ساعات کاری در ارتباط هستند.

سرویس تلفن مهم‌ترین روش جهت برقراری ارتباط مشاور و مشترک است. از سرویس تلفن پایدار و باکیفیتی استفاده کنید که محل شرکت محدود نشود. برای این نوع کسب‌وکار پیشنهاد ما سرویس تلفن بر بستر ابر است. این سرویس محدودیت‌های تلفن‌های سنتی را ندارد و معمولاً تعرفه‌ی ماهیانه آن نیز ارزان‌تر است. مهم‌ترین دلیل استفاده از سرویس تلفن ابری برای آژانس‌های فروش املاک این است که این نوع سرویس دارای اپلیکیشن است که این ویژگی مشاوران املاک را قادر می‌سازد از هرجایی بتوانند با سرشماره‌ی شرکت با مشتری ارتباط تلفنی برقرار نمایند و در دسترس باشند.

 

خرده‌فروشی‌ها

اینترنت پرسرعت اصلی‌ترین نیاز برای حضور و درآمدزایی برای خرده‌فروشی‌ها است. این سازمان‌ها به دلیل تراکنش‌های مالی متعدد و زیاد نیاز به یک اینترنت پرسرعت و پایدار برای تضمین برقراری این تراکنش‌ها دارند.  

همچنین با اضافه شدن قابلیت تحویل درب منزل در بسیاری از خرده‌فروشی‌ها، سرویس تلفنی مبتنی بر Hosted PBX می‌تواند به این کسب‌وکارها کمک کند که با نیروهای خارج از سازمان خود به راحتی در ارتباط باشند و حتی این نیروها نیز با سرشماره شرکت با مشتریان تماس برقرار نمایند.

 

کافی شاپ و رستوران‌ها

دسترسی به اینترنت امن و قابل‌اعتماد برای اداره امور مربوط به اداره این نوع کسب‌وکار، مانند تراکنش‌های مالی، سفارش آنلاین، و دسترسی مشتری‌ها به Public Wi-Fi بسیار مهم است.

لازم به ذکر است که ارائه‌ی اینترنت رایگان برای میهمانان به این معنی است که فروشگاه باید شبکه خود را امن کرده و اقدامات لازم جهت ارائه‌ی اینترنت پایدار به مشترک را انجام دهد.

اگر یک رستوران و یا کافه شعب مختلفی در سراسر یک شهر یا کشور دارد می‌تواند با استفاده از تکنولوژی  SD-WAN  در جهت ساده‌سازی شبکه‌های شعب مختلف اقدام کند و یک راندمان و خروجی بهینه در حوزه‌ی Application فراهم نماید.

 

فروشگاه‌های اینترنتی

این نوع کسب‌وکارها فروش خود را به‌صورت آنلاین انجام می‌دهند. کارمندان باید جریان سفارش‌ها را پردازش کنند و محصولات جدید را عرضه نمایند و فروش و بازاریابی را نیز کنترل کنند. این نوع کسب‌وکار دارای دامنه وسیعی از نیازهای ارتباطی است، درنتیجه اینترنت پایدار مایه‌ی حیات این نوع کسب‌وکار است.بنابراین برای به‌روز رسانی وب‌سایت و رسیدگی به سفارش‌ها و جذب رضایت مشتریان دسترسی به اینترنت سریع و پایدار اساسی‌ترین نیاز است.

از طرف دیگر رسیدگی به امور مشتریان برای این نوع کسب‌وکار بسیار مهم است. این نوع شرکت‌ها به سرویس تلفنی باکیفیت و مقیاس‌پذیری نیاز دارند که به تعداد کارمندان بتوانند در اسرع وقت داخلی ارائه دهند. ویژگی‌هایی مانند IVR، امکان کنفرانس تلفنی، امکان ایجاد صف تماس که تماس‌گیرندگان را به اولین کارمند آزاد انتقال دهد از اصلی‌ترین نیازهای ارتباطی این کسب‌وکار است. راه‌اندازی آسان و مزایای ذکر شده در یک سرویس تلفن‌های سنتی یافت نمی‌شود. فروشگاه‌های اینترنتی می‌توانند بر اساس تجهیزات و بودجه‌ی خود از سرویس تلفن Hosted PBX و یا SIP Trunk استفاده نمایند.

به دلیل این‌که همکاری درون‌سازمانی و هماهنگی بین واحد‌های فروش، انبار و پشتیبانی بسیار مهم است، استفاده از سرویس تلفنی Hosted PBX به دلیل ویژگی‌هایی مانند امکان انتقال فایل و چت درون‌سازمانی توصیه می‌شود.

 

کلینیک‌های پزشکی و مطب پزشکان

تجربه‌ی بیمار از حضور در مراکز پزشکی حائز اهمیت است، در حال حاضر بسیاری از این مراکز بر روی ارتقا سطح خدمت رسانی به بیماران تمرکز کرده‌اند تا بتوانند میزان رضایت آن‌ها و تجربه‌ی حضور آن‌ها ارتقا دهند. نقش تکنولوژی برای رسیدن به این هدف بسیار کلیدی است.

امکان تعیین وقت به‌صورت آنلاین، دسترسی بیمار به پرونده‌ی پزشکی خود و دریافت جواب آزمایش و نظر دکتر به‌صورت آنلاین، ارائه‌ی آموزش بیماران درباره‌ی مریضی و راه‌های درمان آن به‌صورت آنلاین با مجهز بودن به پهنای باند اینترنت تأمین می‌گردد.

سرویس تلفنی که توسط این کسب‌وکارها مورد استفاده قرار می‌گیرد باید کیفیت صوت VoIP بالا داشته باشد که موجب کلافگی بیماران نگردد.، همچنین امکان تنظیم IVR برای تنظیم قرار ملاقات و پاسخ دادن به سؤالات متداول، مانند ساعات کار و آدرس دهی لازم است. برای ارسال و دریافت مدارک بیمه، جواب آزمایش‌ها نیز حتماً باید به دستگاه فکس مجهز باشد.

دیگر نیازمندی این کسب‌وکارها ،سرویس وایرلس عمومی است که در این مکان‌ها عموم مردم بتوانند به سرویس Wi-Fi متصل شده و از خدمات اینترنت پرسرعت استفاده نمایند.

 

شرکت‌های معماری و طراحی

نیاز اصلی این کسب‌وکار، امکان ایجاد، ذخیره و ارسال فایل با حجم زیاد است. پس این کسب‌وکارها باید به سرویس اینترنتی متصل شوند که سرعت آپلود و دانلود آن‌ها به یک میزان باشد.

در سرویس پهنای باند اختصاصی اینترنت، میزان سرعت دانلود و آپلود یکسان است اما در سرویس‌های اینترنتی اشتراکی میزان سرعت آپلود از دانلود کمتر است. طبیعتا این شرکت‌ها نیاز به پهنای باند اختصاصی به منظور تامین نیازهای ارتباطی خود دارند.

همچنین سرویس تلفنی مبتنی بر Hosted PBX نیز برای این شرکت‌ها بسیار مفید است چون ممکن است معماران بخشی از زمان خود را در خارج از سازمان سپری کنند و با این فناوری می‌توانند از هر جایی به تلفن سازمانی خود دسترسی داشته باشند.

 

شرکت‌های نرم‌افزاری

شرکت‌های نرم‌افزاری پیشرو نیاز به پشتیبانی از تیم‌های دورکار توسعه‌دهندگان، فروش، پشتیبانی فنی و پشتیبانی مشتریان دارند. یعنی اینکه کارمندان سازمان در نقاط مختلف کشور هستند ولی در عین حال با یکدیگر کار می‌کنند و دائما با هم در ارتباطند.

این شرکت‌ها نیازمند وب‌سایت‌هایی به منظور نمایش جذاب محصولات و فروش اینترنتی هستند. برنامه‌نویسان در این سازمان‌ها نیاز به اینترنتی پرسرعت و پایدار برای پشتیبانی وب‌سایت دارند و نیروها به دلیل فاصله جغرافیایی نیاز به برقراری تماس‌های ویدئویی خواهند داشت و نیروهای فروش نیاز به پایش دائم اطلاعات فروش وب‌سایت و … دارند. پهنای باند اختصاصی برای این سازمان‌ها یک الزام است.

به دلیل نیروهای دورکار این سازمان‌ها، سرویس تلفن سازمانی Hosted PBX بسیار مناسب آن‌ها است. چون از هر نقطه ای در کشور می‌توانند با یکدیگر با شماره داخلی خود در ارتباط باشند و نیروهای فروش سازمان با سرشماره سازمانی با مشتریان و شرکا در تماس باشند.

 

شرکت‌های تولیدی

با افزایش تعداد سفارشات، این تولیدکنندگان کوچک نیاز دارند به همواره با مشتریان و تامین‌کنندگانشان به صورت آنلاین در ارتباط باشند، این‌ها همچنین نیاز به تلفن‌هایی بدون قطعی و پایدار دارند. اینترنت پرسرعت برای اتصال وسایل و تجهیزات موجود در این سازمان‌ها در طی فرآیند تولید حیاتی است. قرارداد تضمین پایداری سرویس یا SLA از سمت ارائه دهنده پهنای باند اختصاصی می‌تواند پایداری سرویس را تضمین کند.

این کسب‌وکارها به دلیل مقیاس‌پذیری بالا و رشد خود نیاز به سرویس تلفنی دارند که با این ویژگی‌ها سازگار باشد. امکان اضافه و کم نمودن داخلی در هر زمان ، راه‌اندازی سریع، هزینه بسیار پایین مکالمات، تماس کنفرانسی بین کارمندان و دسترسی به تلفن سازمانی از طریق وب و اپلیکیشن امکاناتی است که سرویس‌های جدید تلفن سازمانی در اختیار شرکت‌های تولیدی قرار می‌دهند و در سرویس‌های تلفنی سنتی وجود ندارد.

 

مهم نیست چه کسب‌وکاری را مدیریت می کنید، سیستم‌های ارتباطی و مبتنی بر فناوری، بخش حیاتی از کسب‌وکار شما را تشکیل می‌دهند. برای کسب‌ اطلاعات بیشتر از سبد محصولات رسپینا در زمینه پهنای باند اختصاصی، تلفن سازمانی و اشتراک فضای دیتاسنتر به وب‌سایت رسپینا مراجعه فرمایید.