تاثی پینگ بر انتخاب سرویس اینترنت

اگر از طرفداران بازی‌های آنلاین هستید و یا پایداری و کیفیت سرویس‌ اینترنت برای شما اهمیت دارد، احتمالا عبارت “پینگ” را شنیده‌اید و ممکن است این را نیز بدانید که هرچقدر پینگ کمتر باشد سرویس اینترنت شما از کیفیت بهتری برخوردار است. به همین جهت برای راهنمایی شما در نتخاب مناسب‌ترین سرویس در این نوشته سعی کردیم همه‌چیز درباره پینگ سرویس اینترنت را بررسی کنیم.

پینگ چیست؟

پینگ معیاری برای احتساب فاصله‌ی زمانی اتصال بین دو دستگاه در شبکه است. از طریق میزان پینگ یک سرویس اینترنتی، می‌توان دریافت که چقدر طول خواهد کشید که یک بسته اطلاعات از سمت دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر به سمت سرور رفته و دوباره از آن مسیر برگردد. پینگ درواقع تأخیر زمانی است که در هنگام انجام هر کار Online اتفاق میافتد، از کلیک بر روی لینک، تا استریم کردن یک ویدئو.

اما پینگ صرفاً ابزاری برای اندازه‌گیری «تأخیر» نیست. هر شبکه از تعداد متعددی دستگاه و سرور تشکیل‌شده است. هرکدام از این دستگاه‌ها می‌توانند داده‌ای را که آن را “Packet”  می‌نامند به دستگاه هوشمندی که مقصد است ارسال کند. دستگاه مقصد بسته‌ی ارسالی که نیاز به پاسخ دارد را دریافت می‌کند و در جواب یک Packet به دستگاه اول ارسال می‌کند. این مراحل برای هر پینگ تکرار می‌شود. پینگ دستوری است که این امکان را فراهم می‌کند مدت زمان رفت و برگشت بسته‌ها را بین دستگاه‌ها ، اندازه بگیرید. استفاده از دستور پینگ برای چک کردن وضعیت سرورها بسیار مفید است. اگر یکی از سرورها down شود و یا کند عمل کند، می‌تواند مانع اتصال دو دستگاه به یکدیگر شود. در این وضیعت Packet Loss اتفاق خواهد افتاد و همان‌طور که از نامش مشخص است، Packet Loss زمانی اتفاق می‌افتد که بسته ‌یا بسته‌هایی از داده به مقصدشان نمی رسند. پینگ همچنین کمک می‌کند تا بسته‌هایی که از بین رفته‌اند دیده شوند. برای مثال فرض کنید دستور پینگ را اجرا کرده‌اید و با پاسخ‌های مختلف روبرو شده‌اید. مثلاً  Request timed out یعنی Packet توسط رایانه مقصد دریافت نشده است، یا پاسخ‌های سرور به دستگاه اول ارسال نشده است. یا ممکن است در طول مسیر ارسال و دریافت از بین رفته باشد.

پینگ مقدار از بین رفتن Packetها را نیز مشخص می‌کند. برای مثال بسته‌ی اولی به سرور رسیده و پاسخ آن برای ما ارسال می‌شود و سه بسته‌ی دیگر از بین می‌روند، در این حالت دستور پینگ نشان می‌دهد که سه‌چهارم آن‌ها از بین رفته‌اند.

شرکت ارائه دهنده سرویس اینترنتی، سرعت اتصال اینترنتی و  پهنای باند کافی و محل جغرافیایی روی میزان پینگ تاثیر دارد. اگر به پینگ پایین احتیاج دارید، هنگام خرید سرویس اینترنت حتما به اختصاصی بودن سرویس اینترنت توجه کنید. در سرویس‌های اینترنت اشتراکی سرعت دانلود از آپلود بیشتر است و سرعتی که به مشترک هنگام خرید سرویس اعلام می‌شود سرعت دانلود است این در حالی است که سرعت آپلود بر میزان پینگ سرویس تاثیر می‌گذارد.

شرکت داده پردازی رسپینا به عنوان بزرگترین ارائه دهنده اینترنت سازمانی در ایران، به گیم نت‌ها، افراد و یا کسب‌وکارهایی که سرویس اینترنتی با میزان پینگ کم نیاز دارند تضمین می‌دهد که سرویس مورد نیاز آن‌ها را فراهم کند. برای دریافت اطلاعات فنی دقیق‌تر در خصوص میزان پینگ سرویس اینترنت رسپینا با واحد پشتیبانی فنی این شرکت (شماره تلفن : ۹۱۰۷۰۰۰۰-۰۲۱) تماس حاصل نمایید.