چابکی و سرعت کسب و کار

صاحبان مشاغل می‌دانند تنها مسئله ثابت در تجارت، تغییر است. در دنیای امروز همه چیز همواره در حال تغییر، تحول و غالباً  به سمت پیچیده شدن، در حرکت است. بنابراین تکنولوژی‌هایی که در کسب‌وکار خود از آن بهره می‌برید نیز باید همراه با تغییرات کسب‌و کار شما، پیشرفت کنند. البته امروزه لازمه بهره بردن از تکنولوژی‌های پیشرفته، داشتن اینترنتی پرسرعت، یکپارچه و قابل اعتماد است.

برای اینکه خدمتی متمایز از رقبای خود ارائه کنید، به چیزی فراتر از یک سرویس اینترنت معمولی نیاز دارید. استفاده از راهکارها و فن‌آوری‌های پیشرفته به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید کارهای بیشتری جهت تمایز از رقبای خود انجام دهید و در عین حال عملکردهای خود را نیز تقویت کرده و تجربیات بهتری را برای مشتریان و حتی کارمندان خود به وجود آورید.

برای سرعت بخشیدن به کسب‌وکار خود و داشتن مزیت رقابتی، ۵ راهکار اصلی وجود دارد که به شرح زیر است:

 

جلوگیری از قطعی اینترنت و شبکه

خرابی ناشی از قطع اینترنت و شبکه می‌تواند برای هر کسب‌وکاری پرهزینه باشد. برای اینکه تاثیر منفی اینگونه اتفاقات را بر مشتریان و کسب‌وکار خود کم کنید، باید قادر باشید بخش‌های مهم سازمان را همیشه دردسترس نگه دارید. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای تحقق این امر این است که برای اینترنت کسب‌وکارتان یک سرویس اینترنت پشتیبان (بکاپ) داشته باشید.

یک سرویس اینترنت جایگزین، می‌تواند قابلیت اطمینان کاملی برای کسب‌وکار شما فراهم کند، در این صورت دیگر نگران از دست دادن مشتریان خود در هنگام وقوع قطعی‌ها و خرابی‌ها نخواهید بود و کسب‌وکار شما در هر صورتی به راه خود ادامه خوهد داد.

 

پیاده‌سازی WiFi عمومی

تقریبا همه صاحبین مشاغل همواره در تلاش جهت خلق تجربه‌ی بهتر برای مشتریان و همچنین داشتن مزیت رقابتی هستند. قرار دادن اینترنت رایگان برای مشتریان یکی از آسان‌ترین راهکارهایی است که نه تنها رضایت آن‌ها را بیشتر جلب می‌کند بلکه باعث می‌شود مشتریان مدت زمان بیشتر در محل کار شما بمانند که همین مسئله ارتباط مستقیمی با میزان فروش شما خواهد داشت. اما مطمئناً اتصال مشتریان به WiFi شرکت نباید تداخلی با اینترنتی که کارمندانتان از آن استفاده می‌کنند داشته باشد. به همین منظور داشتن دو شبکه اینترنت جداگانه برای مشتریان و کارمندان، امری بسیار مهم است.

علاوه بر میزان رضایت مشتری، بهره بردن از سرویس WiFi عمومی، می‌تواند آمار مهمی نظیر مشخصات مشتریان، میانگین زمان خرید ، و… در اختیار شما قرار دهد. همچنین از سرویس WiFi عمومی می‌توانید به عنوان یک ابزار بازاریابی استفاده کنید. به عنوان مثال می‌توانید مشتریانی که به اینترنت شما وصل می‌شوند را با ارسال پیامی از تخفیف‌های و جشنواره‌های خود مطلع کنید.

 

استفاده از سیستم‌های نظارت تصویری تحت شبکه

استفاده از یک سیستم نظارت تصویری  می‌تواند نقش مهمی در آرامش صاحبان مشاغل داشته باشد، به خصوص هنگامی که از یک سیستم نظارت تصویری تحت شبکه استفاده کنید. در این حالت سیستم‌ها بر بستر پروتکل اینترنت کار می‌کنند، بنابراین دسترسی به تصاویر از هر جایی ممکن است. استفاده از این راهکار از بسیاری از دارایی‌های یک تجارت و همچنین  افرادی که در آنجا کار می‌کنند محافظت می‌کند. این امر نقش مهمی در جلوگیری از تهدیدها، محافظت از اموال و شناسایی متجاوزان دارد.

در برخی از موارد، استفاده از سیستم نظارت تصویری به شما کمک می‌کند تا با تحلیل فرآیندها و نحوه فعالیت کارکنان، درک بهتری از آنچه در کسب‌وکار شما رخ می‌دهد داشته باشید و حتی می‌تواند در مورد تصمیم‌گیری‌های مهم سازمان اطلاعات خوبی در اختیار شما قرار دهد.

 

استفاده از یک سیستم تلفن پیشرفته

بهره‌گیری از نسل جدید تلفن‌های سازمانی، یکی دیگر از راهکارهایی است که می‌تواند شما را از رقبای خود متمایز کند. نسل جدید تلفن‌های ثابت سازمانی(VoIP) با داشتن ویژگی‌هایی نظیر قابلیت دسترسی با انواع وسایل ارتباطی (تلفن، گوشی همراه و کامپیوتر) به شما کمک می‌کند تا از هرجایی و هر زمانی از شبانه‌روز در دسترس باشید و هیچ تماس و مشتری را از دست ندهید. قابلیت اطمینان و پایدار بودن، امکان ایجاد کنفرانس صوتی، امکان دریافت تماس‌های هم‌زمان و بسیاری از ویژگی‌های دیگر در این نوع تلفن‌ها، باعث می‌شود که شما از دید مشتریان خود حرفه‌ای به نظر برسید. برای مثال نکسفون نسل جدید تلفن سازمانی مبتنی بر ابر (cloud) است. این سرویس بهترين راهکار برای شرکت‌ها و سازمان‌هایی است که با داشتن مشتريان بسيار و ارائه خدمات به آن‌ها قصد دارند رضايت مشتری را با همیشه دردسترس بودن جلب نمايند.

 

برون‌سپاری بخشی از فعالیت های IT

امروزه بسیاری از سازمان‌های بزرگ، بخشی زیادی از فعالیت‌های IT و زیرساخت‌های فناوری خود را برون‌سپاری می کنند. برای مثال بسیاری از سازمان‌ها به جای صرف هزینه برای نگهداری از سرورها، از خدماتی نظیر اشتراک فضای دیتاسنتر (کولوکیشن) استفاده می‌کنند که باعث کاهش قابل توجه هزینه‌های سازمان و اطمینان از آنلاین بودن همیشگی کسب‌وکار می‌شود. در کنار این مورد بسیاری از سازمان‌ها نیز به طور کامل به فناوری ابری (Cloud) رو آورده‌اند و از مزیت‌های این فناوری نظیر کاهش قابل توجه هزینه، حذف هزینه‌های نگهداری و پشتیبانی، توسعه سریع و …. بهره‌ می‌برند.

وقتی که برای رفع نیازهای فناوری کسب‌وکار خود به دنبال یک تامین‌کننده هستید، این موضوع را در نظر بگیرید که کدام یک از این تامین‌کننده‌ها این امکان را دارند که همه موارد بالا را برای کسب‌وکار شما تامین کنند. رسپینا در حال حاضر کامل‌ترین سبد محصولات ارتباطی را به سازمان‌ها ارائه می‌کند. خدمات رسپینا شامل پهنای باند اختصاصی (اینترنت سازمانی)، تلفن ثابت سازمانی (نکسفون)، اشتراک فضای دیتاسنتر (کولوکیشن) و خدمات وای‌فای عمومی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر از خدمات رسپینا لطفا با شماره ۹۱۰۷۰۰۰۰ تماس حاصل فرمایید و یا این فرم را تکمیل فرمایید.