سرعت اینترنت برای کسب‌وکارهای کوچک

بسیاری از استارتاپ‌ها و کسب‌وکارهای کوچک، تنها دارای یک سرویس اینترنتی هستند که به‌طور مشترک توسط همه افراد در شرکت استفاده می‌شود. این موضوع از نظر هزینه معقول است، اما بدان معناست که هر دستگاهی که به اینترنت دسترسی داشته باشد (رایانه‌ها، سیستم‌های فروش، تلفن همراه، تبلت‌ها، سرویس تلفن ویپ (VoIP) و غیره( بخشی از پهنای باند را استفاده می‌کند و در نتیجه با افزایش بار مصرفی، افت سرعت و ناپایداری در اینترنت اتفاق می‌افتد. در این مقاله قصد داریم به بررسی این موضوع بپردازیم که آیا سرعت اینترنت می‌تواند در کسب‌وکارهای کوچک و استارتاپ‌ها تفاوتی ایجاد کند؟

ابتدایی‌ترین استفاده افراد از اینترنت در شرکت‌ها، وبگردی است و از آنجایی که وبسایت‌ها مملو از فیلم، تصویر، گرافیک، تبلیغات و غیره هستند، با اتصال همزمان چندین نفر به یک سرویس اینترنت، سرعت بارگزاری به شدت کاهش می‌یابد. از طرف دیگر، بسیاری از کسب‌وکارها برای انجام جلسات و تعامل با مشتریان خود از سرویس‌های کنفرانس ویدئویی و صوتی(مانند Skype) و خدمات تلفن VoIP (مانند نکسفون) استفاده می‌کنند. همچنین ممکن است از برنامه‌های مبتنی بر ابر مانند ایمیل، مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) یا ذخیره‌سازی داده‌ها و تهیه نسخه پشتیبان نیز استفاده کنند. اگر سرعت اینترنت کسب‌وکار پایین باشد هر روز زمان زیادی بابت بارگیری صفحات وب، پاسخگویی به مشتریان و شرکت در کنفرانس آنلاین هدر می‌رود. این اتفاق‌ می‌تواند بر کیفیت ارائه خدمات و جلب رضایت مشتریان تاثیر بگذارد و روند رشد کسب‌وکارها را به تاخیر بیندازد.

اینترنت پرسرعت چگونه می‌تواند به کسب‌وکارها کمک کند؟

اینترنت اختصاصی پرسرعت به کسب‌وکارها این امکان را می‌دهد تا بدون هیچگونه تداخل و افت سرعت، بتوانند همزمان تمام رایانه‌ها و دستگاه‌های خود را به اینترنت متصل کنند و اگر از سرویس تلفن VoIP و خدمات ابری مانند کنفرانس صوتی و تصویری استفاده می‌کنند، از کیفیت صدا و تصویر بالایی برخوردار ‌شوند. سرویس اینترنت پرسرعت همچنین می‌‌تواند شما را قادر سازد تا فایل‌های تصویری و ویدیویی با حجم بالا را در کسری از زمان انتقال دهید و از برنامه‌های مبتنی بر ابر مانند تلفن ثابت ابری، فکس آنلاین، چت سازمانی و … به‌راحتی استفاده کنید.

 
مشاوره رایگان پهنای باند اختصاصی رسپینا
 

افزایش بهره‌وری و عملکرد کارمندان

سرویس اینترنت پرسرعت می‌تواند برای کارمندانی که شغل آنها نیاز به فعالیت آنلاین دارند، بسیار مهم باشد. مانند کارکنانی که وب‌سایت و کانال‌های شبکه‌ّهای اجتماعی سازمان را مدیریت می‌کنند، تحقیقات انجام می‌دهند و یا به سیستم‌های صدور صورتحساب متصل می‌شوند. با داشتن سرویس اینترنت پرسرعت در سازمان، عملکرد کارمندان افزایش می‌یابد و می‌توانند با سرعت بیشتری وظایف روزانه خود را انجام دهند.

جلب رضایت مشتریان

در کسب‌وکارهایی که خدمات به صورت حضوری به مشتریان ارائه می‌شود، دسترسی عمومی به اینترنت Wi-Fi رضایت مشتریان را بدنبال خواهد داشت. به عنوان مثال هتل‌ها، رستوران‌ها و … که افراد مدت بیشتری را در آنجا می‌گذرانند، ارائه یک اینترنت عمومی پرسرعت می‌تواند مشتریان وابسته به اینترنت را راضی نگه دارد چرا که این افراد در صورت رضایت از شرایط و امکانات محیطی، مجددا به آنجا مراجعه خواهند کرد.

مقیاس‌پذیری بالا

آیا برای شما پیش آمده است که با ارتقای تکنولوژی و افزایش تعداد سیستم‌های متصل به اینترنت در شرکت خود، مجبور شوید در سرویس اینترنت خود تجدید نظر کرده و هزینه‌ بیشتر برای افزایش پهنای باند اینترنت خود صرف کنید؟ با استفاده از سرویس پهنای باند اختصاصی از اینترنتی پر‌سرعت و پایدار بهره‌مند شوید و در صورت هرگونه تغییر و رشد در سازمان، می‌توانید به راحتی سرویس خود را ارتقا دهید.

سرویس پهنای باند اختصاصی مناسب‌ترین انتخاب برای کسب‌وکارهایی است که فعالیت‌های روزانه آن‌ها به اینترنت وابسته است و برای پیشبرد اهداف خود و پاسخگویی به مشتریان، به اینترنتی پایدار و بدون قطعی نیاز دارند. در این سرویس، برخلاف پهناب باند اشتراکی، تمامی پهنای باند خریداری شده به همان سازمان تخصیص می‌یابد و از آنجایی که سرعت آپلود و دانلود یکسان است، کارمندان بدون هیچ مشکلی می‌توانند از تمامی خدمات ابری مانند تلفن ابری VoIP، فکس آنلاین، چت آنلاین، به اشتراک‌گذاری فایل‌های سازمانی، کنفرانس صوتی و تصویری و … استفاده کنند.

 
تلفن ابری نکسفون
 

رسپینا با بیش از ۴۶۰ پاپ سایت در سراسر کشور، کامل‌ترین پوشش‌دهی اینترنت را برای سازمان‌ها در هر نقطه‌ای از کشور فراهم آورده است و کیفیت آن در تمام ساعات شبانه‌روز تضمین شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سرویس پهنای باند اختصاصی رسپینا، لطفا فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.