کاهش پینگ برای بازی آنلاین

تصور کنید در حال انجام یک بازی آنلاین هستید. این بازی شما ممکن است یک مسابقه ورزشی یا یک نبرد باشد. درست در لحظه‌ای که تنها یک امتیاز با برد فاصله دارید، ناگهان بازی شما برای لحظه‌ای ثابت می‌ماند و امتیاز خود را از دست می‌دهید. این اتفاق در نتیجه‌ی پینگ بالا اتفاق می‌افتد و بدین معنی است که اتصال شما به سرور ضعیف است. اما برای کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین چه راهکارهایی وجود دارد؟

 

گیمرها معمولا از بهترین تجهیزات برای بازی‌های آنلاین خود استفاده می‌کنند. بهترین کنترلرها، مانیتورها، کنسول‌های بازی و رایانه‌های شخصی را خریداری می‌کنند. اما مولفه‌ای که ممکن است بسیاری از مواقع نادیده گرفته شود و در عین حال بیشترین تاثیر را دارد، پینگ اینترنت مورد استفاده آن‌ها است.

انجام برخی تنظیمات ساده بر روی سخت‌افزار شبکه یا تغییر تنظیمات می‌تواند عملکرد شبکه شما را به شدت تقویت کرده و پینگ شما را پایین آورد. در واقع، شما می‌توانید با بهبود اتصال خود و تغییر چند تنظیمات ساده شبکه، پینگ خود را پایین بیاورید. در این مقاله، به بررسی موثرترین روش‌ها برای کاهش پینگ در بازی‌های آنلاین می‌پردازیم.

 

پینگ چیست؟

قبل از هرچیزی، بهتر است ابتدا مفهوم پینگ را بدانیم. پینگ میزان تاخیر یا سرعت ارسال سیگنال کنسول بازی و کامپیوتر شما را اندازه‌گیری می‌کند.

به عنوان مثال، هر بار که در یک بازی جنگی آنلاین شلیک می‌کنید‌، سیگنال را به سرور بازی که شلیک در آن ضبط شده است، ارسال می‌کنید. بعد از اینکه سرور اطلاعات شلیک به سمت حریف را دریافت می‌کند، باید تاییدیه‌ای را برای شما برگرداند و نشان دهد که آیا به حریف شلیک شده است یا خیر. اینجاست که پینگ وارد بازی می‌شود. پینگ مقدار زمانی است که اطلاعات بین شما و سرور رد‌و‌بدل می‌شود.

بهترین حالت برای بازی‌های آنلاین، داشتن پینگ پایین است. در حالت ایده‌آل، ورودی شما بلافاصله به سرور ارسال می‌شود و پاسخ سرور نیز بلافاصله دریافت می‌شود.

 

پینگ بالا به چه دلایلی ممکن است اتفاق بیفتد؟

دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است باعث شود تا پینگ شما بالا باشد. پینگ پیچیده است چرا که شبکه‌ها پیچیده هستند و یافتن علت اصلی بروز مشکل دشوار است. بیایید برخی از دلایل رایج پینگ زیاد را بررسی کنیم.

پینگ سرور بازی

در برخی از مواقع ممکن است پینگ بالا تقصیر شما نباشد و سرور بازی شما ممکن است مقصر باشد. یک راه عالی برای بررسی پینگ در برخی از سرورهای بازی رایج، استفاده از سایت‌هایی برای اندازه‌گیری مقدار پینگ سرورتان است. آدرس IP سرور بازی خود را وارد کرده و پینگ آن را با پینگ سیستم خود مقایسه کنید. اگر پینگ شما پایین است و پینگ سرور بازی شما زیاد است، احتمال اینکه مشکل از سمت سرور بازی باشد، به مراتب بیشتر است.

پهنای باند

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند بر روی پینگ تاثیر بگذارد، پهنای باند است. پهنای باند بسته به تعداد افراد در شبکه، ممکن است در طول روز نوسان داشته باشد. در ساعات اوج استفاده، پهنای باند ممکن است کاهش یابد و منجر به پینگ بالا شود. سرویس پهنای باند اختصاصی این مشکل را برطرف نموده و اینترنتی بدون محدودیت حجم و سرعت را فراهم آورده است و پایداری سرویس در تمام ساعات شبانه‌روز تضمین شده است.

 
مشاوره رایگان پهنای باند اختصاصی رسپینا
 

رجیستری

در صورتی‌که شما با رایانه بازی‌های آنلاین را انجام می‌دهید، ممکن است سیستم شما از بسیاری جهات برای بازی بهینه نشده باشد. خوشبختانه با استفاده از هک کردن رجیستری در برخی مواقع می‌توانید پینگ خود را کاهش دهید.

 

راهکارهایی برای کاهش پینگ

برای اینکه بتوانید به بهترین شکل بازی کنید، به بهترین اتصال ممکن نیاز دارید. در ادامه روش‌هایی را برای کاهش پینگ به شما معرفی می‌کنیم.

۱. مودم یا روتر خود را Restart کنید. با گذشت زمان حافظه پنهان (Cache) روتر یا مودم شما پر می‌شود و دستگاه دچار مشکل می شود. با خاموش و روشن کردن روتر، حافظه نهان پاک شده و دستگاه شما به حالت اولیه برمی‌گردد. همچنین، حافظه نهان DNS خود را نیز پاک کنید.

۲. سیستم روتر خود را به‌روز کنید. گاهی اوقات به‌روزرسانی‌های اساسی وجود دارد که باعث افزایش تاخیر شبکه شما می‌شود.

۳. در صورت قدیمی بودن یک روتر یا مودم جدید خریداری کنید. اینکار باعث می‌شود تا تاخیر بهبود یابد و پینگ شما کاهش یابد، زیرا روترها و مودم‌های جدیدتر سرعت اتصال سریع‌تری دارند و همچنین فناوری‌های جدید به بهبود سرعت کمک می‌کنند.

۴. در هنگام بازی آنلاین از VPN یا پروکسی استفاده نکنید. VPN ها یک گره اضافی را به هنگام اتصال به شبکه اضافه می‌کنند که در نتیجه تاخیر بیشتری را باعث می‌شود. با این وجود در برخی ممکن است برای بازی کردن به VPN نیاز داشته باشید.

۵. سرور نزدیکتر را انتخاب کنید. اگر بازی آنلاینی که بازی می‌کنید به شما این امکان را می‌دهد تا یکی از سرورهای آن‌ها را برای بازی انتخاب کنید، همیشه سروری را در نزدیکی جایی که بازی می‎کنید، انتخاب کنید. هرچه فاصله فیزیکی بین شما و سرور نزدیک‌تر باشد ، پینگ بهتر خواهد بود.

۶. دستگاه‌های اضافی را از شبکه خود حذف کنید. اگر اتصال شما کند است، از دستگاه‌های اضافی که شبکه را اشغال می‌کنند، استفاده نکنید. به عنوان مثال، شما ممکن است از یک میکروفن برای برقراری ارتباط با هم‌تیمی‌های خود استفاده کنید اما این فقط باعث کاهش پهنای باند کلی می‌شود و اتصال شما را کندتر می‌کند که در نتیجه پینگ شما زیاد می‌شود.

۷. برنامه‌های پس زمینه را ببندید بستن هر برنامه پس زمینه‌ای که ممکن است در حال اجرا باشد، می‌تواند سرعت بارگزاری را افزایش دهد.

۸. DNS خود را تغییر دهید. سعی کنید DNS خود را تغییر دهید. سرور DNS گوگل یکی از سریع‌ترین سرورهای DNS در دسترس است. ۸.۸.۸.۸ را به عنوان سرور DNS دلخواه خود و ۸.۸.۴.۴ به عنوان سرور DNS جایگزین خود استفاده کنید.

۹. دستگاه خود را از طریق کابل اترنت به روتر وصل کنید. تا زمانی که روتر مشکل نداشته باشد، پینگ شما تقریباً در حالت اتصال سیمی از اتصال بی سیم پایین‌تر خواهد بود.

۱۰. تنظیمات بازی را بهینه‌سازی کنید اطمینان حاصل کنید که تنظیمات بازی شما بهینه شده است. در حالی که گرافیک زیبا و فوق‌العاده ممکن است از نظر بصری خوشایند باشند، می‌توانند بر فریمورها تأثیر بگذارند. مهم است که اطمینان حاصل کنید که کارت گرافیک، رم و پردازنده شما می‌توانند از تنظیمات انتخاب شده برای نرم‌افزار بازی پشتیبانی کنند.

نکاتی که گفتیم، به نوعی به پایین آمدن پینگ شما کمک می‌کند و مجموعه آن‌ها به‌طور چشمگیری تاخیر شبکه شما را کاهش می‌دهد. اما اگر همچنان هنگام بازی، تاخیر قابل‌توجهی را تجربه می‌کنید، حتما با شرکت ارائه‌دهنده سرویس اینترنت خود تماس بگیرید تا مشکل از سمت آن‌ها نیز بررسی شود.

رسپینا با بیش از ۴۶۰ پاپ سایت، بزرگترین ارائه‌دهنده سرویس پهنای باند اختصاصی در ایران است که با بیشترین پوشش‌دهی، اینترنتی پایدار و با پینگ پایین را در اختیار کاربران خود قرار داده است.

 

برای کسب‌ اطلاعات بیشتر، لطفا فرم مشاوره رایگان را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.