اینترنت نقطه به نقطه P2P

اینترنت نقطه به نقطه P2P

 

امروزه بیشتر فعالیت کسب‌وکارها و حتی فعالیت روزانه افراد به اینترنت وابسته است و یک سرویس اینترنت با سرعت پایین می‌تواند تاثیر زیادی بر روند کار سازمان‌ها و امور روزانه داشته باشد. یک راهکار مناسب برای رفع مشکلات مربوط به قطعی و افت سرعت اینترنت، استفاده از سرویس اینترنت نقطه به نقطه است. از طرف دیگر، اینترنت نقطه‌به‌نقطه (P2P) محدودیت‌های مخابراتی بر روی خطوط فیبر نوری، PCM و … و طولانی بودن روند فعالسازی اینترنت بر روی این خطوط را ندارد و دسترسی به اینترنتی پرسرعت را بدون وابستگی به خطوط تلفن فراهم می‌آورد.اما اتصال اینترنت نقطه به نقطه (Point to Point) چیست و چه مزایایی دارد؟

 

اتصال اینترنت Point-to-Point یک روش بی‌سیم برای اتصال اینترنت در مناطق بزرگ بدون نیاز به کابل‌کشی گسترده است. این امر با تنظیم یک نقطه اتصال مبدا در یک مکان مطلوب و استفاده از آنتن‌ها و تجهیزات رادیویی نقطه‌به‌نقطه در سراسر منطقه مورد نیاز به دست می آید. این شکل از راه‌اندازی اینترنت مزایای زیادی را به همراه دارد و به همین دلیل موسسات آموزشی، سازمان‌ها، برج‌ها و مجتمع‌های مسکونی از اینترنت نقطه به نقطه استفاده می‌کنند.

 

اتصال نقطه به نقطه  P2Pیک اتصال داده خصوصی است که به‌طور ایمن دو یا چند مکان را به یکدیگر متصل می‌کند. اتصال نقطه به نقطه اینترنت عمومی را پیمایش نمی کند و ذاتا ایمن است و نیازی به رمزگذاری داده نیست. اتصال نقطه به نقطه کیفیت بی‌نظیری از خدمات (QoS) را فراهم می‌کند زیرا سرویس اشتراکی نیست (خط خصوصی) و هر بار مسیر مستقیم شبکه مشابه را دنبال می کند. اتصال Point to Point توسط مشاغل برای ارائه سرویس قابل اطمینان و امن و برای برنامه‌هایی از جمله پردازش کارت اعتباری، اشتراک فایل، پشتیبان‌گیری از داده‌ها ، سیستم VOIP و کنفرانس ویدیویی استفاده می‌شود. شبکه های خصوصی P2P قادر به ارائه سرعت پهنای باند تا ۱ گیگابیت بر ثانیه یا بیشتر هستند و همه نیازهای صوتی، داده‌ای و ویدئویی شما را برطرف می‌کند.

 

مشاوره رایگان پهنای باند اختصاصی رسپینا

 

مزایای اتصال نقطه به نقطه (P2P)

 

 1. قابلیت اطمینان
 2. اولین و احتمالا مهم‌ترین نگرانی هر شبکه قابلیت اطمینان آن است. از آنجا که این اتصال بی‌سیم است، دیگر نگران اختلال در کابل‌های سیمی نخواهید بود چرا که این اختلالات باعث کند شدن اینترنت شما می‌شود. اتصال نقطه به نقطه، با استفاده از آنتن‌ها و تجهیزات رادیویی اتصال شما به شبکه اینترنت را فراهم می‌کند و هیچ وابستگی به خطوط تلفن ندارد.

   

  1. سرعت

  علاوه بر قابلیت اطمینان، مهم‌ترین نگرانی بعدی یک سرویس اینترنتی، سرعت آن است. سرعت سرویس اینترنت نقطه به نقطه به دلیل خصوصی بودن شبکه، بسیار بالا است و دسترسی به اینترنتی پرسرعت را برای شما فراهم می‌آورد.

   

  1. نصب آسان

  فرایند نصب بسیاری از سرویس‌های اینترنت‌ زمان‌بر است. به عنوان مثال، نصب فیبر نوری ممکن است ماه‌ها طول بکشد. اما نصب و راه‌اندازی سرویس اینترنت نقطه به نقطه سریع بوده و صاحبان مشاغل به‌آسانی می‌توانند سیستم خود را به P2P ارتقاع دهند. چرا که به خطوط مخابراتی وابسته نیستند و بدون طی کردن مراحل اداری مراکز مخابرات می‌توان از سرویس P2P بهره‌مند شد.

   

  1. تاخیر کمتر

  که قبلا اشاره کردیم، ایجاد اختلال در دو نقطه اتصال شما سرعت اینترنت را کاهش می‌دهد. اما برخلاف سایر شبکه‌ها، اتصال نقطه به نقطه مستقیما بین مبدا و مقصد برقرار می‌شود و برای رسیدن به مقصد لازم نیست از حلقه‌ها عبور کند.

   

  1. نگهداری آسان

  آخرین مزیت این سرویس این است که نیاز به نگهداری ندارد. این نوع شبکه به دلیل مستقیم بودن و عدم وابستگی به خطوط تلفن، عملاً به هیچگونه نگهداری احتیاج ندارد. در بیشتر مواقع، خطاهای شبکه شما را ملزم می‌کند که از نیروی متخصص برای نگهداری تجهیزات و شبکه استفاده کنید که می‌تواند هزینه‌های بالایی را برای شما به همراه داشته باشد.

   

  لازم به ذکر است که در کشور ما، سرویس اینترنت نقطه‌به‌نقطه یا اینترنت بی‌سیم، به صورت اشتراکی توسط بسیاری از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات اینترنتی ارائه می‌شود و به این صورت است که اینترنت از یک نقطه مبدا به چندین نقطه به‌اشتراک گذاشته می‌شود. اشتراکی بودن این سرویس می‌تواند تاثیر زیادی بر سرعت اینترنت داشته باشد و در ساعات اوج مصرف با کاهش سرعت مواجه شوید.

  رسپینا بر خلاف سایر ارائه‌دهندگان اینترنت در ایران، سرویس اینترنت Point to Point خود را به صورت اختصاصی و نامحدود به کاربران ارائه می‌نماید و پایداری آن در تمام ساعات شبانه‌روز تضمین شده است. این سرویس مناسب کسب‌وکارها و همچنین ساکنین مجتمع‌ها و برج‌هایی است که به دلیل محدودیت‌های خطوط تلفن خود (PCM، فیبر نوری و …) قادر به استفاده از سرویس اینترنت ADSL عادی نیستند.

   

  برای کسب اطلاعات بیشتر و درخواست سرویس اینترنت نقطه به نقطه (P2P) اختصاصی، این فرم را تکمیل نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرید.