trip to e222urope

 

معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور به ایرنا گفت: دکتر حسن روحانی رئیس جمهور در راس هیأتی بلند پایه صبح دوشنبه 5 بهمن ماه به دعوت نخست وزیر و رییس جمهور ایتالیا به رم سفر می کند.

پرویز اسماعیلی افزود: دکتر روحانی طی سفر به ایتالیا پس از استقبال رسمی، ملاقاتهایی با رئیس جمهور، نخست وزیر و سایر مقامات بلند پایه ایتالیا خواهد داشت. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه گذران و صاحبان صنایع بزرگ ایتالیا نیز در برنامه سفر به رم پیش بینی شده است. وی حضور در واتیکان و ملاقات و گفتگو با پاپ و نیز نخست وزیر واتیکان را از دیگر برنامه های رئیس جمهوری در مرحله اول سفر خود به اروپا اعلام کرد. معاون ارتباطات و اطلاع رسانی دفتر رئیس جمهور ادامه داد: دکتر روحانی چهارشنبه 7 بهمن ماه و پس از اتمام برنامه ها در ایتالیا، رم را به مقصد پاریس ترک می کند.

پرویز اسماعیلی افزود: رئیس جمهور در سفر خود به پاریس و پس از استقبال رسمی از سوی رئیس جمهور فرانسه، با وی دیدار و گفتگو خواهد داشت و هیأتهای عالیرتبه دو کشور نیز مذاکراتی مشترک خواهند داشت. وی ملاقات و گفتگو با مدیر کل یونسکو ، بازوی فرهنگی سازمان ملل متحد را نیز از دیگر برنامه های دکتر روحانی در پاریس اعلام کرد. همچنین دیدار با تعدادی از سرمایه گذران، مدیران اقتصادی و صاحبان ارشد صنایع بزرگ فرانسه برنامه ریزی شده است.

همزمان با سفر رئیس جمهوری، نشست های تخصصی و ملاقاتهایی نیز میان سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی بخش خصوصی دو کشور انجام خواهد شد.

شایان ذکر است که جناب آقای قربان زاده به نمایندگی از شرکت داده پردازی رسپینا در هیأت همراه ریاست محترم جمهوری ایران، جناب آقای دکتر روحانی در این سفر حضور خواهند داشت.